Lielajā Talkā daba attīrīta no 2 744 tonnas atkritumu

Lielās Talkas organizatori ir apkopojuši datus no visiem Latvijas poligoniem par sakopšanas akcijas laikā savākto atkritumu daudzumu - šogad daba ir attīrīta no aptuveni 2 744 tonnām dažādu atkritumu. Tas ir par 756 t mazāk nekā 2010.gada Lielajā Talkā, kad tika savāktas ~ 3 500 t atkritumu. Liela daļa 30.aprīļa talku rīkotāju atzina, ka dabā izmesto atkritumu daudzums ar katru gadu samazinās. Atkritumu apsaimniekošanas kompānijas „L&T” direktors Reinis Ceplis atzīst, ka arī Rīgas iedzīvotāji ir kļuvuši tīrīgāki un apzinīgāki, jo „šogad Talkas ietvaros no Rīgas izvedām 175 t atkritumu, kas ir ievērojami mazāk, salīdzinot ar 385 t pērn. Līdz ar to apstiprinās Talkas praktiskā nozīme, jo tās vietas, kuras pagājušajā gadā bija piedrazotas visvairāk, šogad izrādījās jau daudz tīrākas un sakoptākas.”
Lielās Talkas organizatori aicina sabiedrību domāt par apkārtējās vides un arī savu veselību visa gada garumā un nevajadzīgās lietas izmest tām paredzētajos konteineros, nevis dabā. Tāpat akcijas rīkotāji atgādina, ka saskaņā ar jauno LR Atkritumu apsaimniekošanas likumu (spēkā ar 18.11.2010.) atkritumu radītājs ir IKVIENA fiziska vai juridiska persona un ikvienai mājsaimniecībai un nama apsaimniekotājam OBLIGĀTI ir jābūt noslēgtam līgumam par sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu ar atkritumu apsaimniekotāju, kuru izvēlējusies attiecīgā pašvaldība. Turklāt Latvijas likumdošana (Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. un 140. pants) paredz, ka atkritumu izmešana tam neparedzētās vietās ir noziegums un par to pienākas no 50 līdz 500 Ls liels naudas sods.
 Atgādinām, ka šogad grandiozajā vides sakopšanas pasākumā Lielā Talka piedalījās 190 000 entuziastu un akcijas mājas lapā www.talkas.lv oficiāli tika pieteiktas 1337 sakopšanas vietas.
Paldies ikvienam talciniekam! Uz tikšanos 2012.gada Lielajā Talkā!
Lai zaļām domām un darbiem bagāta vasara!
Šogad talkot aicināja Rīgas Brīvostas pārvalde, SIA „Skonto Būve” un a/s „Latvijas Valsts meži”. Lielo Talku atbalstīja arī LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, zīmols „Garnier”, RIMI, DHL Latvija, LASUA, L&T, būvniecības nams „Kurši” un Latvijas Zaļais punkts.
Indra Soika
Lielās Talkas mediju koordinatore
aģentūras "EKO Media" projektu direktore
Tālrunis: 67804066
Mob. tālr.: 26455823
E-pasts: prese@talkas.lv
www.talkas.lv
Foto- Aivita Emerberga