Mācībās “Kristaps 2018” pilnveido valsts augstāko amatpersonu praktiskās iemaņas pārvarēt konvenciālu iebrukumu

Šodien, 22. augustā, Rudbāržos, Skrundas novadā notika Ministru kabineta mācības “Kristaps 2018”.

Mācībās ārkārtas izbraukuma sēdes formātā valsts augstākās amatpersonas, drošības iestāžu vadība un valsts pārvaldes iestāžu eksperti pilnveidoja savas praktiskās un teorētiskās iemaņas konvenciāla iebrukuma pārvarēšanas plānošanā, lēmumu pieņemšanā un plānoto pasākumu izpildē.

Mācību laikā dalībnieki diskutēja par iepriekš valsts pārvaldes iestāžu ekspertu sagatavotiem lēmumu projektiem. Mācības “Kristaps 2018” norisinājās pēc izdomāta scenārija, kas veidots, lai pārbaudītu amatpersonu spējas konvenciāla iebrukuma pārvarēšanā.

Lai pilnveidotu augstāko amatpersonu iemaņas, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki regulāri organizē Ministru kabineta mācības.

Šogad Ministru kabineta mācības “Kristaps 2018” norisinājās militāro mācību “Namejs 2018” ietvaros, kas no 20. augusta līdz 2.septembrim notiek visā Latvijā. Militāro mācību “Namejs 2018” mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:

Anete Gnēze

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67335093, 26474087

E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv