Ministrs E.Sprūdžs klātienē iepazinās ar ziemeļu gulbju gredzenošanu

26.jūlijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, pēc ornitologa Dmitrija Boiko uzaicinājuma, piedalījās ziemeļu gulbju ikgadējā gredzenošanā, kas notika Skrundas apkārtnē. Ministrs klātienē iepazinās ar Latvijas ornitologu paveikto ziemeļu gulbju izpētē, īstenojot Eiropā plašāko šo putnu pētījumu, kā arī pārrunāja nākotnes ieceres un iespējamos izaicinājumus to īstenošanai.

E.Sprūdžs atzinīgi novērtē Latvijas ornitologu neizsīkstošo entuziasmu un izcilos sasniegumus ziemeļu gulbju izpētē Eiropas mērogā, kā arī šī projekta ieguldījumu, analizējot globālo procesu ietekmi uz putnu migrēšanu.

„Mūsu ornitologiem izdevies iezīmēt Latviju globālajā kartē, kā ziemeļu gulbju izpētes vadošo valsti visā Eiropā. Tas ir atkārtots apliecinājums ikvienam no mums, ka izvirzot ambiciozus mērķus, varam tos sasniegt," uzsver Edmunds Sprūdžs.

"Latvijas ornitologu panākumi, esmu pārliecināts, pievērsīs arī citu valstu putnu vērotāju uzmanību. Jau šobrīd iespēju Latvijā neskartā vidē vērot putnus, izmanto daudzi ārvalstu tūristi - putnu vērotāji. Mums šo virzienu ir vēl vairāk jāattīsta, lai Latvija ir ne tikai vadošā ziemeļu gulbju izpētes valsts, bet arī putnu vērotāju iekārotā valsts," aicina ministrs Edmunds Sprūdžs.

Jau izskanējis, ka no š.g. 24. līdz 29. jūlijam Latvijā jau desmito gadu pēc kārtas notiek ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcija. Iepriekšējo 9 gadu laikā ornitologs Dmitrijs Boiko apgredzenojis 870 gulbjus.


Ziemeļu gulbis ir Latvijā un Eiropā aizsargājama putnu suga. Lielākoties ziemeļu gulbji Latvijā uzturas tikai migrācijas laikā. Katru pavasari un rudeni mūsu teritoriju šķērso desmitiem tūkstošu ziemeļu gulbju, no kuriem liela daļa ligzdo Krievijā, bet vairāk kā trīssimts pāru par savu ligzdošanas vietu izvēlas Latviju. Ziemeļu gulbis ir viena no aizsargājamām sugām 45 no 706 īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā. Kristīne Barševska
Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026533/26417267
E-pasts: prese@varam.gov.lv
 http://twitter.com/VARAM_Latvija