Nacionālais veselības dienests informē par izmaiņām veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā

Nacionālais veselības dienests informē par izmaiņām veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā

Nacionālais veselības dienests vērš uzmanību, ka saistībā ar valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu no 2019. gada 1. janvāra valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu pilno “grozu” varēs saņemt tikai apdrošinātie iedzīvotāji:

  • Legālie darba ņēmēji (kuri veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā)*;
  • Valsts apdrošinātās iedzīvotāju grupas (bērni, pensionāri (kuri saņem Latvijas Republikas pensiju), Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki u.c. iedzīvotāju grupas);
  • Iedzīvotāji, kuri brīvprātīgi veic veselības apdrošināšanas iemaksas.

Atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likumam personai būs tiesības veikt veselības apdrošināšanas iemaksu no 2018. gada 1. septembra. Iemaksu veikšana būs brīvprātīga un attieksies uz tām personām, kuras nav apdrošinātas automātiski.

Legālie darba ņēmēji (kuri veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā) un personas, kuras ietilpst kādā no valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām (grupas skatīt Veselības aprūpes finansēšanas likuma 11. panta 2. punktu), ir apdrošinātas automātiski un papildus veselības apdrošināšanas iemaksas viņām nav jāveic.

No 2018. gada 1. septembra līdz 2019. gada 1. janvārim veselības apdrošināšanas iemaksas var veikt:

  • Veicot pārskaitījumu internetbankā;
  • Veicot pārskaitījumu, piemēram, bankā vai pasta nodaļā;
  • Norēķinoties ar bankas maksājuma karti klātienē kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām.

Informācija par valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu, apdrošināšanas iemaksu apmēriem un to, kas ir obligāti jānorāda maksājuma mērķī, ir pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Valsts veselības apdrošināšana”.

Lai konsultētos par veselības apdrošināšanas iemaksu veikšanu, iedzīvotājs var zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās plkst. 8.30 – 17.00) vai vērsties klātienē Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centrā Rīgā vai kādā no dienesta teritoriālajām nodaļām (Jelgavā, Kuldīgā, Daugavpilī, Smiltenē).

* Par veiktajām sociālajām iemaksām iedzīvotājs var uzzināt, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem” vai vēršoties Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Informāciju sagatavojusi:

Dzintra Eglīte

Nacionālā veselības dienesta vadītāja