Noslēgušās diabēta pacientu apmācības

16.jūnijā Skrundas alternatīvās aprūpes dienas centrā notika šīs sezonas pēdējā diabēta pacientu un viņu tuvinieku apmācību nodarbība.
Nodarbībā P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sertificēta diabēta apmācības māsa Revita Gaišuta stāstīja par to, kas jāzina cukura diabēta pacientam, uzsākot fiziskas nodarbības, kā saplānot savu ēšanas režīmu un fiziskās aktivitātes un to, kā tās ietekmē cukura līmeni. R.Gaišuta uzsvēra, ka fiziskās aktivitātes dod ļoti daudz ieguvumu veselības stabilizēšanai un ir nozīmīgas cukura diabēta ārstēšanā.
Pēc ievada nodarbības medicīnas pārstāve Ilze Umalas piedāvāja bez maksas izmērīt cukura līmeni asinīs un tikai tad doties uz nūjošanas instruktores Zandas Elpes vadīto nodarbību diabēta pacientiem, lai pēc nodarbības, atkārtoti izmērot cukura līmeni, varētu salīdzināt, kā fiziskās aktivitātes to ir stabilizējušas.

Nūjošanas instruktore iepazīstināja interesentus ar pareizu nūjošanas tehniku, izstāstīja un parādīja iesildīšanās un stiepšanās vingrinājumus, kuri jāveic pēc nūjošanas.

Svarīga bija informācija par to, kādas nūjas iegādāties un kā atrast savam augumam piemērotākās.
Paldies nodarbību vadītājiem par sniegto informāciju un interesentiem par iesaistīšanos nodarbībās!
Tiksimies rudenī!
Tekstu un fotogrāfijas sagatavoja Daina Ābele