Nūjotāju diena Skrundā

20.maijā Skrundā norisinājās pirmais Starptautiskai nūjotāju dienai veltīts pasākums „ Nūjo Skrundā!” Pasākums guva nebijušu atsaucību no visa Skrundas novada ļaudīm. Mācīties nūjot instruktora pavadībā ieradās 43 cilvēki. Biedrība „ Ventas krasti”, piedaloties SIA „ GlaxoKlein Latvia” rīkotā mazo grantu projektu konkursā, ieguva finansējumu nūjošanas nūju iegādei un instruktores apmācībām.
Nu biedrības īpašumā ir 20 pāru kvalitatīvas nūjošanas nūjas. Pasākumā piedalījās arī grantu programmas pārstāve Ilze Ozola. Kā instruktore tika pieaicināta sertificēta nūjošanas trenere Linda Andrusa.
Pasākums sākās ar ieskatu nūjošanas vēsturē un dalībnieku sadali grupās: Mākoņos un Nemākoņos, t.i. tie, kas prot nūjot un tie, kas to dara pirmo reizi. Katram dalībniekam tika izdalītas nūjas, atbilstoši viņa augumam.
Sekoja nūjošanas tehnikas mācīšana. No skata liekas, ka nav jau nemaz tik sarežģīti, bet Nemākoņiem nemaz tik raiti sākumā viss neritēja. Bet- soli pa solim- un viss notika. Sākumā visiem ir jāiesildās, tad, ceriņziedu pavadīti, devāmies nelielā pārgājienā pa skaistajām Skrundas pilskalna takām.
Pasākumā piebiedrojās dalībnieces no Piltenes, kas ir izveidojušas savu interešu kopu un nu jau kopā nūjo otro gadu.
Laiks ritēja ļoti ātri, un divu stundu nodarbība paskrēja nemanot.
Pasākuma dalībnieki atzina, ka šāds pasākums jāatkārto, lai izkoptu tehniku. Tā kā iedzīvotājus interesē šāda nodarbe, kas izvingrina turpat visas muskuļu grupas, palīdz regulēt svaru un uzlabo pašsajūtu, tad aicinām ikvienu interesentu turpināt nodarbības grupā katru nedēļas nogali.
Biedrība „ Ventas karsti” nūjošanas inventāru, slēdzot līgumu, iznomā bez maksas.

Nūjot gribētājus grupā nākamā tikšanās reizē 3. jūnijā pl.11.00 Skrundas pilskalnā gaidīs Inese Ivāne. Līdzi ņemam nūjas, ģērbjamies ērtā sporta apģērbā un ērtos apavos. Teksts- Inese Ivāne
Foto- Inga Koļesova