Pabeigta deportāciju piemiņas vagona un tā ekspozīcijas atjaunošana

Pabeigta deportāciju piemiņas vagona un tā ekspozīcijas atjaunošana

Ir pabeigta Skrundas dzelzceļa stacijā esošā deportāciju piemiņas vagona un tā ekspozīcijas atjaunošana, un vagons atkal ir pieejams apmeklētājiem.

Deportāciju piemiņas vagons Skrundas dzelzceļa stacijā ir atvērts apskatei bez maksas. Vagonā ir iespēja ne tikai aplūkot vēstures liecības un izsūtīto iedzīvotāju vārdus, bet arī mēģināt notvert tā laika sajūtas. Atslēga vagona apskatei ir saņemama uz vietas Skrundas dzelzceļa stacijā pie dežuranta.

Projekts tika īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) LEADER programmas finansiālu atbalstu. No projekta kopējām izmaksām 9922,00 EUR - 90% veido LEADER programmas finansējums un 10% ir pašvaldības pašas ieguldījums. Deportāciju piemiņas vagona atjaunošanas darbi tika uzsākti šī gada aprīlī un pabeigti augustā, kopumā darbiem aizņemot 4 mēnešus.  Projekta ietvaros tika nomainītas laika zoba skartās vagona koka daļas, ierīkotas ventilācijas lūkas, veikta vagona apstrāde ar antiseptiķi un krāsošana no iekšpuses un ārpuses, atjaunota vagonā izvietotā ekspozīcija, papildinot to ar jauniem dokumentiem, izsūtīto atmiņu stāstiem un vēstures liecībām par deportēto dzīvi izsūtījumā Sibīrijā. Skrundas novada pašvaldība cer ka atjaunotā ekspozīcija kalpos kā vēl viens papildu apskates objekts, kas palīdzēs piesaistīt tūristus un vēstures interesentus mūsu novadam. Īpaši ceram uz skolām, kuras varētu iekļaut deportāciju piemiņas vagona apmeklējumu kā daļu no Latvijas vēstures apguves.

Informāciju sagatavojis: Edgars Zeberliņš, Skrundas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs

Foto: Egils Mednis, projekta realizētājs