Pasaules veselības dienas ietvaros eksperti diskutēs par depresiju

Katru gadu, 7. aprīlī, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena, kuras tēma šogad ir depresija. Depresija ir viena no visbiežāk sastopamajām psihiskajām saslimšanām, kura rada būtiskus psihisko procesu traucējumus – nomāktu garastāvokli, domu gausumu, koncentrēšanās grūtības, dzīvesprieka zudumu un citus, izteikti negatīvi ietekmējot cilvēka spēju strādāt, mācīties, rūpēties par sevi un citiem. Depresija ik gadu skar 30 miljonus Eiropas Savienības iedzīvotāju. Latvijā, pēc pētījumu datiem, no tās cieš vidēji viens no četrpadsmit 15-64 gadus vecajiem iedzīvotājiem. Cīņā ar depresiju būtiska loma ir iedzīvotāju izpratnes palielināšanai, jo nereti šo slimību uztver kā sliktu garastāvokli, cilvēka rakstura vājuma vai slinkuma izpausmi, nevis kā saslimšanu, kurai, līdzīgi kā cita veida saslimšanām, ir pieejama un nepieciešama ārstēšana. Lai informētu par depresiju un tās negatīvo ietekmi, kliedētu mītus un informētu par palīdzības iespējām depresijas gadījumā, 2017. gada 10. aprīlī plkst. 10.00-11.00 Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un jomas ekspertiem organizē tiešsaistes diskusiju “Depresija – parunāsim!”. Diskusijā piedalīsies:
  • Aiga Rūrāne, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja;
  • Elmārs Tērauds, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents;
  • Elmārs Rancāns, RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs;
  • Toms Pulmanis, SPKC Psihiskās veselības veicināšanas nodaļas vadītājs.
Ikviens interesents ir aicināts diskusiju vērot internetā www.leta.lv, www.vm.gov.lv, www.spkc.gov.lv. Diskusijas laikā iespēju robežās plānots atbildēt arī uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem saistībā ar depresiju, kurus Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iesūtīt uz e-pasta adresi prese@spkc.gov.lv. Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātie informatīvie materiāli psihiskās veselības veicināšanas jomā pieejami šeit: Drukātos informatīvos materiālus var saņemt Slimību profilakses un kontroles centrā, Duntes ielā 22, Rīgā, iepriekš sazinoties ar Kristīni Šicu (kristine.sica@spkc.gov.lv, tālr. 67387615). Papildu informācija pieejama Pasaules Veselības organizācijas interneta vietnēs:

http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2017/en/, http://www.euro.who.int/en/media-centre/events/events/2017/04/world-health-day-2017-depression-lets-talk.
  Informāciju sagatavoja: Ilze Arāja, Komunikācijas nodaļas vadītāja, Slimību profilakses un kontroles centrs tālr. 67387667;29487552; prese@spkc.gov.lv