Pašvaldības policija brīdina – dedzināt pērnā gada zāli ir ļoti bīstami

Pašvaldības policija brīdina – dedzināt pērnā gada zāli ir ļoti bīstami

Iestājoties siltākam laikam, Kuldīgas novada pašvaldības policija atgādina iedzīvotājiem, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Šogad Kuldīgā jau degusi plaša teritorija pie tā saucamās Melnās Kolkas. Tāpat policijas darbinieki aicina būt uzmanīgiem un cigarešu izsmēķus nemet sausā zālē.

Kārtības sargi iedzīvotājiem atgādina, ka kūlas dedzināšanas rezultātā var tikt izpostītas plašas teritorijas, meži, dzīvību zaudē putni, eži, kukaiņi un citas radības. Cieš cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība, turklāt nelietderīgi tiek tērēts Valsts Ugunsdzēsības un drošības dienesta (VUGD) resurss. Iespējams, ekipāža būs aizņemta kūlas dzēšanā un nevarēs palīdzēt kādam, kurš, piemēram, smagi cietis ceļu satiksmes negadījumā, vai arī kādam, kam nepieciešama tūlītēja palīdzība.

Nesenajā kūlas dedzināšanā pie Melnās Kolkas ne tikai dega pērnā gada zāle, bet tika nodedzinātas vairākas dārza mājiņas, kurās atradās vērtīgi darbarīki. Atbilstoši Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 55. panta trešajai daļai par kūlas dedzināšanu, fiziskai personai var piemērot sodu no piecdesmit sešām līdz 140 naudas soda vienībām (No 280 līdz 700 EUR).

Tomēr normatīvie akti paredz, ka zemju īpašniekiem ir jāsatīra sava teritorija, un jānopļauj pērnā gada zāle, lai nenotiktu ugunsnelaimes. Par īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā izcēlusies kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu, vai naudas sodu fiziskajai personai no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Proti, naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 EUR, bet juridiskajai personai - no 280 līdz 1400 EUR.

Kuldīgas novada pašvaldības policija aicina iedzīvotājus ziņot, ja tiek manītas personas, kuras tīši dedzinājušas pērnā gada zāli. Iedzīvotāji par šādiem un citiem pārkāpumiem var ziņot tās patruļai, zvanot pa tālruni 28881288, vai sūtot ziņu/attēlus “WhatsApp” aplikācijā. Anonimitāte garantēta.