Pašvaldību darbinieki sacenšas Carnikavā

28.jūlijā, vienā no karstākajām šīs vasaras dienām, Carnikavā norisinājās spraigas sporta spēles Latvijas pašvaldību darbiniekiem. Sacensību mērķis bija noskaidrot Latvijas sportiskākās pašvaldības, tā veidojot tradīciju, ka reizi gadā pašvaldību pārstāvji kopīgi sporto un atpūšas.
Sporta dienā kopumā piedalījās 236 pārstāvji no 18 pašvaldībām, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS). Komandu kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Carnikavas novada pašvaldības komanda, otro vietu izcīnīja kuplā skaitā pārstāvētie smiltenieši, bet trešo vietu – aktīvie Tukuma novada pārstāvji.
Pašvaldību darbinieki sacentās skriešanā 1 km un 5 km distancēs, kas veda kā pa Carnikavas ielām, tā gleznainajām Piejūras dabas parka takām un pat pašu jūras krastu. Karstums un emocijas sita augstu vilni, bet neskatoties uz to, visi sacensību dalībnieki pierādīja savu lielo izturību un cīņas sparu! Lai atveldzētos, visiem skrējējiem pēc finiša tika dāvināts saldējums.
Skrundeniekus sporta spēlēs pārstāvēja 7 Skrundas novada pašvaldības administrācijas darbinieki. Labākais sasniegums sporta spēlēs bija 3. vieta S-40 grupā 1km distancē Rudītei Kronlakai.
Neiztrūkstoša bija arī veiklības stafete, kura norisinājās pēc asa sižeta filmas cienīga scenārija – pašvaldību darbiniekiem bija jāpielieto ne tikai savas iemaņas basketbolā un futbolā, bet arī prasmes ūdens šķēršļu pārvarēšanā, mucu velšanā un spējas savas domes priekšsēdētāju izvizināt ķerrā. Uzvaru tajā izcīnīja kupli pārstāvētā Ilūkstes novada komanda ar domes priekšsēdētāja vietnieku Maiguru Krievānu, otrā vieta - Engures novada pārstāvjiem, kuri finiša taisnē ķerrā stūma novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važi, bet trešā vieta šoreiz smilteniešiem ar novada domes priekšsēdētāju Aināru Mežuli priekšgalā.

Šīs sacensības, kas bija veltītas Eiropas aktīvās novecošanas un paaudžu solidaritātes gadam, sākās ar svinīgu atklāšanas parādi pašvaldības īpašumā atgūtajā Carnikavas sporta kompleksā. Tur dalībniekus sirsnīgi sveica Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica, izsakot atzinību visām sportiskajām pašvaldībām, kuru darbiniekiem arī ikdienā ir svarīga veselīga atpūta. Izturību sacensībās dalībniekiem novēlēja arī LPS priekšsēža vietnieks Edvīns Bartkevičs, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs mudināja aizmirst vārdu „krīze” un kopā tiekties pēc rezultātiem, vienam otru atbalstot un palīdzot.

Pēc aktīvi pavadītās dienas sportojot un apbalvošanas ceremonijas Carnikavas parkā, visiem bija iespēja nobaudīt 400 litru lielā čuguna katlā vārītu laša zupu, bet vēlāk kopā ar kolēģiem no visas Latvijas pašvaldību darbinieki lustējās zaļumballē, un izturīgākie devās mājās jau nākamā rīta gaismā.
Sporta dienu organizēja Carnikavas novada pašvaldība kopā ar LPS. Sacensības atbalstīja Swedbank, Venden, sporta preču tirgotājs SPORTS 2000, Fiberglass, solāriju studija Blue Box, Rexona, Rīgas piena kombināts, Sporta laboratorija un ēdināšanas kompānija Fristar, kā arī Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrība. Paldies visiem sponsoriem un brīvprātīgajiem par palīdzību sacensību organizēšanā!
Sandra Baltruka, Carnikavas novada domes preses sekretāre