Poligonā “Mežaine “ notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljonu kaujas spēju pārbaudes mācības

Poligonā “Mežaine “ notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljonu kaujas spēju pārbaudes mācības

No 16. līdz 19. augustam Kuldīgas novadā, militārajā poligonā “Mežaine” Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoniem no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils  un Jelgavas notiks kaujas spēju pārbaudes mācības.

Militāro mācību mērķis ir uzturēt un uzlabot kājinieku vada zemessargu un karavīru individuālās un kolektīvās iemaņas, vispārējo kaujas gatavību, spējas konsolidēt un pārdislocēt spēkus, kā arī trenēt aizsardzības un pretošanās operāciju elementus.

Militāro mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/

Foto: Elīna Māldere -Matvejeva

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv