Referendums Skrundas novadā

Arī Skrundas novadā bija vērojama liela vēlētāju aktivitāte, lai izteiktu savu viedokli par 10.Saeimu. Kopumā PAR Saeimas atlaišanu šai novadā nobalsoja 2357 balsstiesīgie, PRET- 101 cilvēks, bet nederīgu biļetenu urnā bija iemetuši 12 vēlētāji. Raņķu pagastā PAR Saeimas atlaišanu nobalsojuši 119 cilvēki, PRET- 5, nederīgs bijis viens biļetens. Rudbāržos PAR- 270 ļaužu, PRET- 10, nederīgu biļetenu nav bijis. Sieksātē atlaist Saeimu vēlējušies 132 cilvēki, atstāt esošo- 5, arī te nav bijis nederīgo biļetenu. Nīkrācē PAR atlaišanu- 183, PRET- 9, bijis viens nederīgais biļetens. Savukārt Skrundā PAR balsojuši 1653 vēlētāji, PRET- 72, urnā atrasti 10 nederīgi biļeteni. Biļetens tiek uzskatīts par nederīgu, ja nav saprotama vēlētāja griba, piemēram, abos lodziņos ievilkti krustiņi vai abi atstāti tukši.
Tā kā Skrundas novadā šai laikā notika tautas deju festivāls „Griežam danci!”, tad arī ne viens vien festivāla dalībnieks par balsošanas vietu izvēlējās Skrundas novadu.


Šai dienā jā vārdu viens otram bija nolēmuši teikt Jolanta Bulle un Gatis Ernstsons. Tā kā Skrundas vēlēšanu iecirknis atrodas vienā ēkā ar laulību reģistrācijas vietu, tad novada vēlēšanu komisija sarīkoja pārsteigumu jaunlaulātajiem, izveidojot goda vārtus. Pēc uzdevumu izpildes pāris tika aicināts arī paust savu viedokli referendumā, jo to vēl nebija paspējuši izdarīt. Teksts un foto- Ieva Benefelde