Rudbāržos, Mālpilī un Nīkrācē notiks jaunsargu instruktoru kvalifikācijas paaugstināšanas seminārs

Rudbāržos, Mālpilī un Nīkrācē notiks jaunsargu instruktoru kvalifikācijas paaugstināšanas seminārs

Sākot ar šodienu, 10. augustu, līdz 21. augustam Rudbāržos, Mālpilī un Nīkrācē tiks aizvadīts mācību seminārs jaunsargu instruktoriem, kura noslēgumā instruktori būs ne tikai nostiprinājuši savas iemaņas dažādos Jaunsardzes mācību programmas blokos, bet arī saņems sertifikātus par savas kvalifikācijas celšanu. Kopumā šajos semināros tiek plānots apmācīt ap 90 jaunsargu instruktorus.

Pirmajā semināra daļā, kas tiks aizvadīta Rudbāržos, no 10. līdz 21. augustam instruktori apgūs lauka kaujas iemaņu nodarbību sagatavošanu un vadīšanu. Šajā semināra daļā tika aicināti piedalīties arī jaunsargi, kuriem šī būs laba iespēja nostiprināt savas lauka kaujas iemaņas, savukārt instruktoriem -  pielietot iegūtās zināšanas praktiski, organizējot, sagatavojot un vadot nodarbības.

Otrajā semināra daļā, no 14. līdz 21. augustam Mālpilī un Nīkrācē instruktori apgūs mācību kursus par paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbību sagatavošanu un vadīšanu, kaujas šaušanu, drošību uz ūdens, sporta tūrismu, kā arī kursu, kurā stāstīs par veselīga uztura un slodzes sakarībām un par dažādām mūsdienīgām orientēšanās metodēm.

Kvalifikācijas paaugstināšanas seminārus Jaunsardzes centrs organizē, lai nodrošinātu to, ka jaunsargiem nodarbībās tiek pasniegts kvalitatīvs un vienots mācību saturs, kā arī lai pārliecinātos, ka instruktoriem ir atbilstošas zināšanas un prasmes, realizējot drošas nodarbības jaunsargiem.

Jau ziņots, ka Jaunsardzes centrs instruktoru seminārus organizē divas reizes gadā, taču šogad norisināsies trīs semināri, no kuriem divi jau aizvadīti šā gada Janvārī un Jūnijā. Organizācija mainīta ar mērķi pielāgoties valstī noteiktajām vadlīnijām, kas sevī ietver dažādus piesardzības pasākumus vīrusa COVID-19 infekcijas izplatīšanās ierobežošanai.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko
attiecību speciāliste
Katrīna Tiltiņa
Tālrunis +371 67335389
E-pasts: katrina.tiltina@jc.gov.lv