Saeimas deputāti viesojas Rudbāržu muižā un poligonā "Mežaine"

Saeimas deputāti viesojas Rudbāržu muižā un poligonā

8. septembrī Skrundas novada Rudbāržu muižā notika Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas izbraukuma sēde.

Vizītes ietvaros Aizsardzības ministrija iepazīstināja deputātus ar kadetu skolas izveides projektu un plāniem. Kā zināms, Rudbāržu muižā plānots veidot pulkveža O. Kalpaka profesionālo vidusskolu, kurā jauniešiem būs iespēja iegūt jaunākā līmeņa militārā vadītāja kvalifikāciju. Šajā izglītības iestādē mācības varētu uzsākt 2021. gada septembrī. Aizsardzības ministrijas pārstāvis Intars Kušners informēja, ka uz muižas remonta laiku mācības tiks organizētas Skrundas vidusskolas telpās, savukārt kopmītnes tiks nodrošinātas militārā poligona “Mežaine” teritorijā. Notika arī spraigas diskusijas par mācību procesu, mācībspēkiem, kā arī tika spriests par to, kā potenciālos audzēkņus motivēt izvēlēties tieši šo mācību iestādi.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece pauda prieku par to, ka Saeimas deputāti par izbraukuma sēdes norises vietu izvēlējušies Rudbāržu muižu, kas mūsu vēstures lappusēs ieņem ļoti svarīgu vietu. Viņa izrādīja muižas ēku un īsumā pastāstīja par tās nozīmīgumu Brīvības cīņu kontekstā.

Noslēgumā Saeimas deputāti un Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece devās uz poligonu “”Mežaine”, kur par poligona attīstību un šonedēļ notiekošajām mācībām “Zobens 2020” stāstīja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts. Neskatoties uz lietainajiem laikapstākļiem, viesiem bija iespēja apskatīt arī poligona teritoriju un pārliecināties par pārmaiņām, ko šī vieta ir piedzīvojusi un turpina piedzīvot.

Teksts: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Iveta Rozenfelde un Sandris Kuzmickis