Saka paldies novadniekiem par rotājumiem un kopīgu svētku radīšanu aizvadītajos Ziemassvētkos

Saka paldies novadniekiem par rotājumiem un kopīgu svētku radīšanu aizvadītajos Ziemassvētkos

Otrdien, 23. janvārī, Kuldīgas novada pašvaldībā aizvadīts svinīgs pasākums, kurā novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska pasniedza diplomus un atzinības rakstus konkursa “Ziemassvētki Kuldīgas novadā 2023” pieteikto namu – veikalu, kafejnīcu, uzņēmumu un privātmāju – saimniekiem, kuri pagājušā gada decembrī ar rotājumiem un dekoriem palīdzēja novadam iemirdzēties vēl krāšņāk.

“Kuldīgas novada pašvaldība konkursu “Ziemassvētki Kuldīgas novadā” rīko jau desmito gadu. Paldies ikvienam, kurš arī šogad atsaucās aicinājumam un ar savas mājas, pagalma, balkona vai uzņēmuma rotājumiem radīja prieku un gaišumu gada vistumšākajā periodā. Šogad mūsu pilsētas, un pagasti rotājās īpaši skaisti, sarūpējot daudz pārsteigumu gan mums pašiem, gan novada viesiem. “ iedzīvotāju un uzņēmumu radošumu uzteic Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Kategorijā “Ēku fasādes un priekšpagalmi,” šogad pieteikts īpaši daudz namu. Par visskaistāko, Ziemassvētku noskaņās izrotāto ēku atzīta eleganti rotātais nams “Vētras” Alsungas pagastā – tas pārsteidza ar skaistām fasādes dekorācijām, kurās attēloti ziemeļbrieži, ziemassvētku vecītis un pat Grinčs.

Kategorijā “Viensētas un privātmājas” par labāko atzīts gaumīgi izdekorētais nams Oskara Kalpaka ielā 9A, Skrundā. Tas svētkos priecēja ne tikai paša nama saimniekus, bet arī garāmgājējus un kaimiņus.

“Skatlogu” kategorijā par labāko atzīta Mājas vīnu darītava, Liepājas ielā 13, Kuldīgā. Saimnieku darinātie skaistie skatlogu rūķi uzbūra īpašu svētku sajūtu un lika sirsnīgi pasmaidīt.

Kategorijā “Ar rokām veidoti dekori” par labākiem tika nominēti divi pretendenti – kafejnīca “Pagrabiņš” un Kulinārija, Banketērija No.1, Kuldīgā. Uzņēmumu saimnieki konkursā piedalās vairākus gadus pēc kārtas un arī šogad pārsteidza ar elegantiem un radošiem dekoriem.

Savukārt kategorijā “Oriģinālākais dekors” laurus plūca SIA “Linde Invest” – saņemot balvu, uzņēmuma pārstāve atzina, ka skatlogs ir viņu vizītkarte, tāpēc regulāri rūpējas, lai tas piesaistītu klientu uzmanību un rosinātu iegriezties.

Neizpalika arī žūrijas simpātijas balva, kura šogad nonāca pie Pelču pagasta “Ozolnieku” saimniekiem. Konkursa pieteikumā tika saņemts īpaši iespaidīgs video, kurā bija piedomāts gan pie noformējuma, kas patīkami pārsteidza žūrijas locekļus – gan konkursa pieteikumu video formātā, ļaujot izbaudīt svētku laiku visā pilnībā.

Pašvaldības pateicības rakstus par piedalīšanos akcijā “Ziemassvētki Kuldīgas novadā” saņēma visi 54 konkursam pieteikto objektu saimnieki. Labāko noformējumu autorus un 1. vietas ieguvējus godināja ar pateicības rakstu un naudas balvu 75 eiro apmērā.

Ik gadu konkursa mērķis ir veicināt Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu Kuldīgā, Skrundā un novada pagastos – izgaismojot māju fasādes, skatlogus, telpas, pagalmus un priekšpagalmus. Vērtēšanas komisija ņēma vērā konkrētā objekta noformējuma atrašanās vietu, rotājumus, kompozīciju un krāsu, formu, lietoto materiālu atbilstību apkārtējai videi, ēkas arhitektūrai, kā arī idejas oriģinalitāti.