Sākas laikraksta Diena un telekompānijas TV3 rīkotā akcija Latvijas lepnums 2013

Sākas laikraksta Diena un telekompānijas TV3 rīkotā akcija Latvijas lepnums 2013 No 27. augusta līdz oktobra beigām akcijas organizatori aicina sūtīt vēstules un pastāstīt par pašaizliedzīgajiem, drosmīgajiem, uzņēmīgajiem līdzcilvēkiem mums blakus, lai viņus godātu akcijā Latvijas lepnums 2013.
Jau desmito gadu laikraksts Diena un telekompānija TV3, piedaloties draugiem.lv, organizē akciju Latvijas lepnums, kurā tiek godināti pašaizliedzīgie un apņēmīgie cilvēki, kas kādam ir nesavtīgi palīdzējuši, stāvējuši blakus nelaimē, devuši cerību vai piepildījuši klusu sapni. Šajā laikā saņemti vairāk nekā 7000 pieteikumu, no kuriem godināti vairāk nekā simts Latvijas lepnumi. Akcija jubilejas gadā tiek rīkota ar uzņēmuma Latvijas Mobilais telefons gādību. 
Laikrakstā Diena akcijas laikā tiks publicēti stāsti par pieteiktajiem cilvēkiem. Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, Latvijas lepnums 2013 noslēgsies ar godināšanas ceremoniju telekanālā TV3, kurā simboliskā Latvijas lepnuma balva – Zelta ābele – tiks pasniegta desmit nominācijās. Savukārt 27. decembrī laikraksts Diena izdos akcijai veltītu žurnālu Latvijas lepnums 2013.
Pēc AS Diena valdes priekšsēdētāja Edgara Kota domām, Latvijas lepnums ir laiks, kad uzmanības centrā ir tie cilvēki, kuri klusējot dara gan savu darbu, gan vēl vairāk, nekā no viņiem tiek prasīts: «Ir izveidojusies situācija, ka aktieriem ir savas skatuves, politiķiem ir nepieciešams visu laiku būt uzmanības centrā, bet tie, kas nodrošina ikdienas dzīvi gan izglītībā, gan drošībā, tie cilvēki…ir ļoti kautrīgi. Paši sevi viņi neslavē. Un jāsaka paldies visiem tiem, kuri šos cilvēkus pamana un atsūta vēstules ar ierosinājumiem rakstīt par viņiem.»
MTG TV kanālu direktore Baiba Zūzena apliecina, ka tieši Latvijas lepnumu godināšana ir viens no visvairāk skatītajiem raidījumiem: «Katru gadu ar lielu prieku kopīgi pārliecināmies, ka Latvijā ir daudz brīnišķīgu cilvēku. Izvēlēties tos visīpašākos no visiem pieteiktajiem cilvēkiem nebūt nav tik viegli. Manuprāt, šis ir viens no Latvijā iedvesmojošākajiem projektiem, jo mēs izceļam sirdsdarbus un sirds cilvēkus.» 
Savukārt Latvijas Mobilā telefona prezidents Juris Binde ir pārliecināts, ka, lepojoties ar vienu cilvēku, kurš izdarījis vai turpina darīt ko nozīmīgu, sabiedrība izjūt lepnumu par savu tautu un valsti kopumā:  «Būt lepnam un lepoties nozīmē ieraudzīt ko lielāku ārpus sevis, saskatīt un novērtēt citus cilvēkus un pasauli sev apkārt. Jo tikai mijiedarbībā ar citiem mēs varam apzināties sevi kā cilvēciskas būtnes un piepildīt savu dzīvi ar jēgu. Projekts «Latvijas lepnums» godina redzīgākos no mums, tos, kuri savu ceļu dzīvē atraduši, rīkojoties nesavtīgi un pašaizliedzīgi.» 
Latvijas lepnuma kandidātus var pieteikt, sūtot vēstules uz latvijaslepnums@dienasmediji.lv vai pa pastu, adrese: Latvijas lepnums, Mūkusalas iela 15, Rīga, LV-1004, kā arī aizpildot pieteikuma anketu portālos www.diena.lv, www.tv3.lv un www.draugiem.lv/latvijaslepnums.  Pieteikumus var iesniegt arī AAS Gjensidige Baltic, kas ir akcijas Latvijas lepnums 2013 atbalstītājs, visās filiālēs Latvijā.