Sestais “Kuldīgas Jauniešu forums” aizvadīts ar lielu enerģiju, lieliskiem pārsteigumiem un vērtīgām atziņām

Sestais “Kuldīgas Jauniešu forums” aizvadīts ar lielu enerģiju, lieliskiem pārsteigumiem un vērtīgām atziņām

0. oktobrī Kuldīgas Jauniešu mājā pulcējās aptuveni 100 novada jaunieši, lai piedalītos “Kuldīgas Jauniešu forumā 2023”. Forums norisinājās jau sesto reizi un tas dalībniekiem bija pilnībā bez maksas. Pasākuma organizatori jauniešiem deva iespēju izteikt savu viedokli, iedvesmoties, baudīt vēdera priekus un izklaidi. 

Foruma dalībnieki tika sadalīti četrās darba grupās, kurās tie varēja praktiski darboties un izteikt savu viedokli par jauniešiem svarīgām tēmām. Katra darba grupa ilga 40 minūtes un jaunieši varēja izvēlēties divas no tām, izsakot savu viedokli un ierosinājumus. Izvēles iespējas bija sekojošas – mentālās veselības darba grupa “Tu neesi viens”, foruma teātris “Neesi vienaldzīgs”, darba grupa “Tava karjera – Tava izvēle” un darba grupa “Kā aizsniegt neaizsniedzamo?”.

Darba grupās jauniešiem bija jāveic dažādi uzdevumi. Piemēram, foruma teātra dalībnieki darbojās pilnīgā tumsā, attīstot savu iztēli un sakoncentrējot savas domas. Karjeras darba grupā jaunieši izzināja potenciālās profesijas un nākotnes iespējas, savukārt mentālās veselības grupā jaunieši centās rast praktiskus risinājumus, kā cīnīties ar jauniešiem aktuālo depresijas, pārslodzes, rutīnas un izdegšanas problēmu. Diskusijās un risinājumu meklēšanā iesaistījās arī vairāki Kuldīgas novada domes un Kuldīgas novada pašvaldības iestāžu pārstāvji. Pēcāk jaunieši savas idejas un rīcības plānu prezentēja pārējiem foruma dalībniekiem.

Pasākuma īpašais viesis bija ietekmelis, vlogeris, Armands Jaunzems, kurš sociālajā vidē pazīstams ar segvārdu “Armis bez krekla”. Sociālo mediju speciālists iezīmēja, kā jauniešiem pelnīt ar “YouTube”, “Instagram” un “Tik-Tok” platformām, iedrošinot tos aktīvi darboties. Lai savu prezentāciju padarītu interesantāku, influenceris izaicināja Kuldīgas novada jauniešus un par sekmīgi izpildītu uzdevumu dāvināja 10 eiro. Piemēram, pateikt, kādu sodu A. Jaunzems saņēmis par uzlēkšanu uz braucoša vilciena, vai arī – kurš no jauniešiem varēs visvairāk piepumpēties.