Skrundā atkal skanēs roks!

Skrundā atkal skanēs roks!

Piektdien, 5. jūlijā plkst. 20:00, Skrundas estrādi pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal ieskandinās roka skaņas – lielkoncerts «Roks par brīvību” apvienos Latvijas spēcīgākos un jaudīgākos rokmūziķus – grupas «Pērkons, «Menuets, ´Līvi», mūziķus Feliksu Ķiģeli, Hariju Zariņu, Ati Ieviņu u.c. māksliniekus. Mūziķi savās dziesmās ielieks enerģiju, emocijas un kopīgu sajūtu par vienotību, un lepnumu par Latvijas valsti un tās cilvēkiem.

Atgādināsim, ka rokmūzikas festivāli Skrundā nav sveši arī vēsturiski, jo šeit roka tradīcijām ir dziļas saknes – tieši pirms 30 gadiem – 1994.gadā – Skrundas estrādē notika koncerts «Roks pret Skrundas lokatoru», kurš tika organizēts, lai pievērstu uzmanību neatrisinātajām Latvijas aizsardzības problēmām un paustu nostāju par Skrundas radiolokatoru, kurš atradās Skrundas pilsētas tuvumā.  Tolaik Skrundas novada svētkiem tika izraudzīts moto «Dzīvs, neatkarīgs un brīvs!».

Arī vēlākajos gados Skrundas estrādē  notika dažādi pasākumi:

  • 1994. gadā – koncerts «Roks pret Skrundas lokatoru»
  • 1995. gadā – koncerts «Roks pret militārismu»
  • 1998. gadā – koncerts «Roks pret militārismu»
  • 2015. gadā – koncerts «Roks par brīvību»
  • 2016. gadā – koncerts «Roks par brīvību».

Šogad koncerta organizatori vēlas šo tradīciju atjaunot, saglabājot brīvības vērtību, kas tik aktuāla ir arī šodien. «Roks par brīvību» būs ne tikai lielkoncerts; tas būs neaizmirstams vasaras vakars ar kopīgiem ideāliem un vērtību spēku. Pirms koncerta tiek plānota arī festivāla programmas dienas daļa un dažādas aktivitātes, lai kopīgi ne tikai baudītu kultūras pasākumu, bet arī izglītotos, tāpēc tiek plānotas radošās mūzikas meistarklases un darbnīcas kopā ar māksliniekiem.

Roka leģendas Harija Zariņa vadībā jaunieši varēs apgūt ģitārspēli un dziesmu rakstīšanas tekstu izveidi, savukārt kopā ar dziedātāju Ievu Akurateri gan muzicēt, gan arī sarunās par vēsturi un mūziku iepazīt un sajust to brīvības laiku, kad tapa dziesma «Manai tautai» – par vērtībām, kas saglabājušās un turpinās no paaudzes paaudzē. Pasākumā būs iespēja arī klausīties jauno mūziķu rokgrupas, apskatīt militāro tehniku kopā ar Kuldīgas Zemessardzes komandu un palīdzēt brīvprātīgajiem, kuri sniedz palīdzību Ukrainai (sveču liešana, tīkla aušana u.c. aktivitātes kopīgā palīdzības punktā). Paredzētas arī radošās darbnīcas bērniem. Izbaudot dažādās programmas, ikviens šajā pasākumā varēs atrast sev atbilstošu nodarbi, lai vakarā kopīgi pavadītu laiku, baudot Latvijas rokmūzikas skanējumu!

Lielkoncerta «Roks par brīvību» apmeklētāji tiek aicināti sajust prieku un brīvības garšu, dziedot līdz latviešu labākajām dziesmām, kā arī neaizmirst, ka Latvijas rokmūzika ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa ar augstu pievienoto vērtību!

Biļetes uz lielkoncertu var iegādāties Skrundas kultūras namā un biļešu paradīzē:

https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/140166

Festivālu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība.