Skrundā atzīmēs karoga dienu

Skrundā atzīmēs karoga dienu

29.janvāris Skrundā ir īpaša diena, kad tradicionāli tiek svinēta Karoga diena. Tā ir vēstures atceres un izzināšanas diena, jo pirms 105.gadiem pulkveža Oskara Kalpaka vīri uzvarēja lieliniekus, kas noteica Neatkarības kara tālāko gaitu.

Pirmo kalpakiešu uzvarēto kauju pēc ilgas atkāpšanās lielinieku pārspēka priekšā īpaši atceras Skrundā, jo šī bija pirmā atbrīvotā vieta. Skrundas kultūras nama direktore Dita Ņuņēvica uzsver, ka pieminot šīs dienas notikumus vienmēr atceramies, ka Latvijas brīvība ir kaldināta smagās kaujās: “Šī gada unikālais un īpašais notikums būs tradicionālā piedzīvojumu un izaicinājumu spēle “Jaunie Skrundas sargi”, kas organizēta sadarbībā ar zemessargiem, un notiks militārajā poligonā “Mežaine”. Jauniešiem tā ir saistoša, jo ir iespēja sevi ne tikai izaicināt, bet arī pierādīt. Caur spēli iespēja mazliet saprast tā laika vēsturi un notikumus. Caur šo dienu mēs veidojam savu piederību un patriotisma nostiprināšanu arī nākamajām paaudzēm, tāpēc svarīgi to godināt un pieminēt.”

Karoga diena piemiņas pasākumā piedalīsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka, Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Pasākuma norises programma:

• No plkst. 11.00 līdz 14.00 tradicionālā piedzīvojumu un izaicinājumu spēle "Jaunie Skrundas sargi”.
• Plkst. 15.00 Karoga dienas gājiena dalībnieki no Skrundas pastaigu takas dosies uz piemiņas vietu Skrundas centrā.
• Pēc gājiena piemiņas brīdis un “Jauno Skrundas sargu” apbalvošana pie Oskara Kalpaka veltītā piemiņas akmens.

Šogad Karoga diena Skrundā tiks svinēta divdesmit pirmo reizi. Tā rīkota kopš 2004.gada.