Skrundā augstā ūdenslīmeņa dēļ pašvaldības policija nogādā pārtikas paku ģimenei

Skrundā augstā ūdenslīmeņa dēļ pašvaldības policija nogādā pārtikas paku ģimenei

Piektdien, 18. februārī, Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele kopā ar sociālo darbinieci Ingu Eikinu un pašvaldības policijas inspektoriem palīdzēja kādai ģimenei Skrundā – applūdušās upes dēļ iedzīvotāji bija bija spiesti palikt savā dzīves vietā un netika pēc pārtikas.

Piektdien ģimene sazinājās ar sociālo darbinieci I. Eikinu, lai lūgtu palīdzību nogādāt pārtiku viņu dzīvesvietā, jo pārplūdušās upes dēļ pašiem nav iespējas tikt līdz veikalam. Sociālā darbiniece sazinājās ar pārvaldes vadītāju G. Skrebeli, lai kopīgi rastu risinājumu, kā ģimenei palīdzēt. Tika iesaistīti pašvaldības policisti, kas, tērpušies gumijas aizsargtērpā, brienot pa upi, nogādāja ģimenei nepieciešamo pārtikas paku.

Ģimene ar četriem bērniem dzīvo Skrundas pagasta “Sterķos”. Māja atrodas kalnā, blakus Klūgas upei. Tiltu pāri upei aizskalojusi spēcīgā ūdens straume. Tilts ir vienīgā pāreja, pa kuru ģimene var nokļūt līdz pilsētai. Plūdu radīto seku dēļ bērniem nākas kavēt arī skolu.

Arī citviet Skrundā lielo lietavu dēļ applūdušas dzīvojamās ēkas un ielas. Ūdens līmenis Ventā sasniedzis ļoti augstu atzīmi. Skrundas pastaigu taka, kas iet gar Ventu, ir tuvu applūšanas robežai – ja ūdens līmenis paaugstināsies vēl par apmēram pusmetru, taku klās ūdens.

Kā jau ziņots, tuvākajās dienās ūdens līmenis upēs atkušņa un nokrišņu ietekmē paaugstināsies. Straujāks ūdens līmeņa kāpums  prognozēts valsts rietumu un centrālajā daļā. Gaidāma atkārtota palieņu un zemāko vietu applūšana.