Skrundā un Alsungā pašvaldības policija pārbaudīs, vai suņu saimnieki ir čipējuši savus četrkājainos draugus

Skrundā un Alsungā pašvaldības policija pārbaudīs, vai suņu saimnieki ir čipējuši savus četrkājainos draugus

Kuldīgas novada pašvaldības policija Skrundā un Alsungā uzsākusi pārbaudes, lai pārliecinātos, vai suņu saimnieki ir čipējuši un reģistrējuši savus mīluļus.

Pašvaldības policijā stāsta, ka pirmais reids Skrundā un tās apkārtnē ir aizvadīts, un atklājušies vairāki pārkāpumi. Tikai vienai trešdaļai no pārbaudītajiem suņiem bija veikts čipēšanas process. Tuvāko nedēļu laikā pašvaldības policijas inspektori dosies reidos uz Alsungu, Skrundu, Nīkrāci, Dzeldu, Rudbāžiem un Raņķiem,

Ir divas metodes, kā pārbaudīt, vai suns ir čipēts. Viena no iespējām ir pēc suņa dzīves vietas adreses. Pašvaldības policija Lauksaimniecības datu centra reģistrā ievada mājas adresi un apskata, vai mājdzīvnieks ir reģistrēts. Taču ir īpašnieki, kas nevēlas savu suni piesaistīt adresei, tāpēc viņu identificēšanu var veikt, nolasot ieoperēto čipu.

Ja pašvaldības policija reida laikā fiksē, ka suns nav čipēts, īpašniekam tiek dots viens mēnesis laika, lai šo darbību veiktu. Taču katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli un termiņi var atšķirties. Ja atkārtotās pārbaudēs policijas darbinieki konstatē, ka tas nav izdarīts, pašvaldības policijai ir tiesības piemērot sodu.

Tāpat policijas inspektori novērojuši, ka bieži suns ir čipēts, taču īpašnieks to nav reģistrējis. Ja saimnieks savu mīluli nav reģistrējis Lauksaimniecības datu centra reģistrā, tad tam var piemērot administratīvo sodu. Tāpēc pašvaldības policija aicina arī reģistrēt suņus šajā sistēmā, lai nerastos pārpratumi.