Skrundas galda hokejistu sasniegumi

Skrundas galda hokejistu sasniegumi Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas galda hokeja izlase, kurā spēlē arī Skrundas galda hokeja kluba pārstāvji, Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu pieaugušo komandu čempionātā, bet nedēļu pirms Eiropas čempionāta Ventspils atklātajā čempionātā uzvaru svinēja Gints Lasmanis. No 6.–8. jūnijam Rīgā norisinājās Eiropas čempionāts galda hokejā U13 individuālajās spēlēs labākais no Skrundas galda hokeja kluba pārstāvjiem bija Ingus Danenbergs, kurš izcīnīja 9. vietu. Junioru komandu sacensībās Latvijai bronza, un arī šajā komandā spēlēja 2 skrundenieki – Gints Lasmanis un Edgars Vītols. Individuāli junioriem mazliet pietrūka veiksmes: Gints Lasmanis izcīnīja 4. vietu, bet Edgars Vītols – 8. vietu. Latvijas veterānu izlasei, kuru pārstāvēja Arnis Vītols – bronza un tādējādi savā nominācijā pirmo reizi izcīnītas Eiropas čempionāta medaļas. Vislabāk veicās Open komandu turnīrā, kurā Latvijas galda hokeja izlasē spēlēja 5 Skrundas galda hokeja kluba pārstāvji: Edgars Mucenieks, Raivis Pukinskis, Valts Smagars un brāļi Artjoms un Jevgēņijs Zaharovi. Latvijas galda hokeja izlase – Eiropas čempione Vēsturisku panākumu ir izcīnījusi Latvijas galda hokeja izlase, kas Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu pieaugušo komandu čempionātā. Lielais fināls bija tiešām šī nosaukuma cienīgs, jo savā starpā tikās abas galda hokeja lielvalstis - Latvija pret Krieviju. Sākumā nelielā vadībā izvirzījās mūsu sportisti ar 3:1, tomēr krievi spēja pievilkt un pirms pēdējās kārtas vien minimāls pārsvars – 8:7 mūsējo labā. Pēdējā kārtā mūsējiem pa galam neveicās un pāris sekundes pirms beigām atradāmies iedzinējos. Tomēr Raivis Pukinskis sekundi-divas pirms spēles beigām izrāva uzvaru pār Alekseju Zaharovu ar 3:2, kas nozīmēja neizšķirtu kopējā rezultātā 10:10. Līdz ar to uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papildu jeb kapteiņu mačs – Edgars Caics (Latvija) pret Maksimu Borisovu (Krievija). Spēles gaitā pārmaiņus vadībā bija te viens, te otrs, bet tā beidzās ar neizšķirtu. Līdz ar to bija nepieciešamība pēc pagarinājuma līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Iemetienā ripu ieguva Caics, kurš arī izmantoja savā pirmo iespēju – uzbrukumā no kreisā uzbrucēja pretinieka vārtus burtiski sagrāva, un plašās līdzjutēju tribīnes eksplodēja. LASĪT VISU RAKSTU. Ventspils atklātais čempionāts Nedēļu pirms Eiropas čempionāta Ventspils Jaunrades namā tika sadalītas medaļas Ventspils atklātajā čempionātā Open nominācijā. Šis čempionāts reizē bija arī kā ģenerālmēģinājums Latvijas izlases dalībniekiem pirms Eiropas mačiem. Cīnīties par Ventspils čempiona nosaukumu bija ieradušies 22 spēlētāji no abiem Ventspils klubiem, Skrundas, Rīgas un Puzes. PUSFINĀLS noritēja līdz trijām uzvarām sērijā un cīņas par čempiona titulu sāka saasināties. Skrundas duelī tikās pagājušā gada čempions Gints Lasmanis pret vienu no Latvijas galda hokeja labākajiem un pieredzējušākajiem spēlētājiem Valtu Smagaru.
Gintam Lasmanim izdevās gūt uzvaru pār savu spēcīgo komandas biedru Valtu Smagaru 3:1 (3:2; 3:1; 1:4; (4p):3) un iekļūt zelta finālā.
Arī Ventspils juniora čempionam Edgaram Vītolam izdevās pārvarēt pusfināla barjeru, uzveicot Ventspils čempionu starp veterāniem Aleksandru Žernovoju ar 3:1 (3:2; 1:3; 4:2; (2p):1).

BRONZAS FINĀLA uzvarētājs noskaidrojās līdz divām uzvarām sērijā, kurā Aleksandrs Žernovojs pārspēja Valtu Smagaru 2:1 (6:3; 2:5; 7:2) un izcīnija čempionāta bronzas medaļu.

ZELTA FINĀLĀ čempiona titula īpašnieks tika noskaidrots līdz trijām uzvarām sērijā. Abi finālisti Gints Lasmanis un Edgars Vītols šajā gadā jau otro reizi Ventspils čempionātā krustoja nūjas. Pirmais bija pagājušajā sestdienā, kad Ventspils junioru čempionātā triumfēja Edgars Vītols. Šoreiz Gints Lasmanis neļāva Edgaram atkārtot iepriekšējā fināla iznākumu, gūstot panākumu ar 3:0 (6:0; (6p):5; 5:1), kļūstot par Ventspils čempionu šajā nominācijā otro gadu pēc kārtas. LASĪT VISU RAKSTU.
Teksts: Sandis Kadakovskis, Mikus Saulītis, Rimants Mironovičs Informācijas avots: http://sportacentrs.comhttp://www.galdahokejs.lv Foto: https://www.flickr.com/