Skrundas novada iedzīvotāji tiek aicināti piedalīsies pasākumā par vides pieejamību

12.jūnijā Skrundas kultūras namā (Lielajā ielā 1a) plkst. 11.00 sāksies izglītojošs pasākums par vides pielāgošanu pēc universālā dizaina (UD) principiem, kas tiek rīkots vērienīgas kampaņas ietvaros. Kampaņas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju Kurzemes plānošanas reģionā, padarot apkārtējo vidi vienlīdz pieejamu ikvienam cilvēkam. UD ir domāšana un process, kura rezultātā top produkti un pakalpojumi cilvēkiem ar visdažādākajām vajadzībām - grūtniecēm, ģimenēm ar bērniem, riteņbraucējiem, invalīdiem, pensionāriem u.c. Sabiedriskais transports ar pazeminātu grīdu, uzbrauktuves un nobrauktuves, luksofori ar skaņas signālu, riteņbraucēju celiņi un riteņu novietnes, bērnu istabas - tie ir tikai daži UD piemēri, kas ļauj mums justies ērti un droši. Papildu informāciju par UD ir atrodama šeit: www.videspieejamiba.lv.

Vides pielāgošanas pasākumā varēs uzzināt, kas ir UD, un sadarbībā ar Skrundas veselības un sociālās aprūpes centru piedalīties izglītojošajās simulācijas aktivitātēs, piemēram, pārvietoties un iebraukt Kultūras namā, sēžot ratiņkrēslā.

Ikvienam interesentam būs iespēja arī pašam iesaistīties apkārtējās vides pielāgošanā Skrundas kultūras namā, Skrundas bērnu bibliotēkā un Skrundas pilsētas bibliotēkā, izmantojot speciāli tam paredzētus materiālus.

"Ar UD kampaņu, kurā piedalās 20 Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības, vēlamies ne tikai padarīt apkārtējo vidi ērtāku un drošāku, bet arī vērst lēmumpieņēmēju un pārējās sabiedrības uzmanību uz UD principu nozīmi ikvienā ikdienas situācijā," skaidro Ilze Ārniece, Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sabiedrības kampaņas aktivitātes Kurzemes plānošanas reģions nodrošina Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta Nr. LLIV-322 "My Response" ietvaros, ko īsteno sadarbībā ar septiņām Kurzemes pašvaldībām un pieciem Lietuvas partneriem. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Papildu informācijai:
Kazimiera Puzo
Projekta vadītāja
"A.W.Olsen & Partners"
Mob.tālr.: 26589930
E-pasts: kazimiera@olsen.lv