Skrundas pagastā notiks Zemessardzes mācības

Skrundas pagastā notiks Zemessardzes mācības

No 26. līdz 28.aprīlim Kuldīgas novada Skrundas pagasta Līdumnieku un Niedres dīķu apkārtnē norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljonu mācības vada kaujas grupas sastāvā, lai pārbaudītu vada līmeņa vienības gatavību veikt kompleksos uzdevumus.

Mācībās tiks vērtētas nodaļu un vada komandieru prasmes vadīt kaujas apakšvienības, kā arī viņu spēja integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma funkcijas uzdevuma izpildei. Karavīru un zemessargu individuālo spēju un iemaņu pārbaude notiks kaujas apstākļiem pietuvinātās situācijās.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro iepriekš plānoto mācību laikā karavīri uzlabo gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un pilnveido kā individuālās, tā kolektīvās iemaņas.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Kuldīgas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Skrundas pagastā tiks izmantos mācību munīcija, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību.
Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. Pa autoceļiem Kuldīgas novada Skrundas pagastā iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.