Skrundas seniori apceļo Kurzemi

Necerēti skaista šovasar izvērtās ekskursija pensionāriem, kas kļuvusi par Skrundas novada Domes, sociālā dienesta un Skrundas pensionāru ikgadēju tradīciju. Šoreiz tā norisinājās 30. jūlija sestdienā, kad devāmies apskatīt Kurzemes puses skaistākās vietas.
Ceļojums sākās tepat no mūsu Skrundas kultūras nama. Pirmais maršruta punkts bija Nīcas centrs, kurā apskatījām Nīcas skolu, bērnudārzu, kultūras namu, kā arī pārējās centrā esošās iestādes.
Pēc Nīcas centra apmeklējuma devāmies uz izdaudzinātajiem Nīcas dārziem, kuri priecēja ikvienu tā apmeklētāju ar košajām krāsām, dažādām augu sugu kolekcijām un gaumīgo iekārtojumu.
Nākamo apmeklēt devāmies Pūsēnu kāpu, kura atrodas 37 m virs jūras līmeņa, bet tas nevienu ekskursijas dalībnieku nebiedēja, un visi uzkāpām līdz pašai tās virsotnei, lai pavērotu, kā Baltijas jūra apskalo mūsu Latvijas krastus.
Iegriezāmies arī nedaudz atveldzēties, atpūsties un pakavēties savās domās Bernātu pludmalē, kas ir Latvijas sauszemes teritorijas galējais rietumu punkts jeb Zaļais stars.
Pēc senioru karsti izteikta lūguma apmeklējām arī Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāli - vienu no Karostas simboliem, kas bija aplūkojams arī no iekšpuses.
Raibo maršrutu noslēdzām ar smilšu skulptūru festivālu, kurš norisinājās Pāvilostas pludmalē.

Liels paldies mūsu ekskursijas atbalstītājiem – Skrundas novada Domei, Sociālajam dienestam, aktīvajiem Skrundas senioriem, kā arī Nīcas tūrisma birojam un gidēm.
Gaidīsim atkal nākamo vasaru un ticēsim, ka, ja mēs gribam – tad mēs varam!
Teksts un foto- Marika Rimša