Skrundas un Zirņu pagastos notiks Zemessardzes mācības

Skrundas un Zirņu pagastos notiks Zemessardzes mācības

No 12. līdz 14. aprīlim Kuldīgas novada Skrundas pagastā un Saldus novada Zirņu pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.

Mācībās tiks trenētas nodaļas kolektīvās kaujas spējas, kā arī uzbrukuma un aizsardzības operācijas. Uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži”, Kuldīgas un Saldus novadu pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210 vai rakstīt uz e-pastu  45bn@mil.lv  vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību uzdevumu veikšanai Skrundas un Zirņu pagastos tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Mācību laikā pa autoceļiem Skrundas novada Zirņu pagasta teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

Foto: no Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona arhīva