Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrā sākta vakcinācija

Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrā sākta vakcinācija

Trešdien, 17. februārī, Skrundas veselības un sociālās aprūpes centra (VSAC) klienti un darbinieki saņēma vakcīnas AstraZeneca pirmo devu.

Kā atzīst centra direktore Sigita Picule, iepriekš personāls veica izglītojošo darbu, stāstot un skaidrojot klientiem vakcinēšanās nepieciešamību un ieguvumus. Pateicoties tam, pilnīgi visi sociālā aprūpes centra iemītnieki piekrita vakcinēties, ko apstiprināja arī rakstiski. S. Picule arī skaidro, ka VSAC šo vakcīnu saņēma ātrāk nekā citi aprūpes centri, pamatojoties uz to, ka ir reģistrēta ārstniecības iestāde, kas ļauj pašiem šo procesu organizēt ātrāk.

Kopumā tika vakcinēti 22 klienti un 15 darbinieki. Vakcināciju nodrošināja ārstniecības personas – ārste Videga Rolava un ārsta palīgs Juris Kaļīņins. Aptuveni pēc mēneša plānots, ka iestāde saņems vakcīnas otro devu.

VSAC vadītāja uzsver: “Vakcinācija ir nepieciešama, ja vēlamies dzīvot pilnvērtīgi, ceļot, apmeklēt publiskas vietas, doties ciemos. Vakcinējoties, varbūtība saslimt ar COVID-19 mazinās vairāk nekā uz pusi. Svarīgākais ir tas, ka pēc otrās devas saņemšanas un valstī noteikto ierobežojumu atcelšanas klientiem būtu iespēja satikties ar saviem tuviniekiem klātienē.” Viņa arī atklāj, ka vakcinācijas process noritējis veiksmīgi un gan darbinieku, gan klientu pašsajūta ir laba.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece pauž prieku par to, ka cilvēki patiešām apzinās to, cik šajā laikā ir svarīgi pasargāt gan sevi, gan apkārtējos. Viņa teic: “Nav svarīgi, vai esi jauns, vai vecs, svarīgi ir tas, cik atbildīgi mēs esam viens pret otru. Vakcinējoties, mēs apliecinām to, ka esam gatavi kopīgiem spēkiem uzveikt šo vīrusu.”

Saskaņā ar Labklājības ministrijas publicēto informāciju vakcinācija sociālās aprūpes centros sākusies 10. februārī. Visos aprūpes centros uz vietas ir personalizēti saraksti, kas  aktualizēti uz vakcinācijas brīdi, ņemot vērā klientu vēlmi tikt vakcinētam, klienta veselības stāvokli (kontrindikāciju neesamība vakcinācijai) un aizgādņu atļauju tiem cilvēkiem, kuri paši nav rīcībspējīgi.

 

Informāciju sagatavoja: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste