Šogad, 29. janvārī, Skrundas kaujai aprit 102. gadskārta. Šī diena iezīmē svarīgus notikumus Latvijas atbrīvošanas cīņu vēsturē.
Lai arī Skrundas kauja bija neliela, tā bija pirmā uzvara neveiksmju ķēdē un deva lielu ieguldījumu Oskara Kalpaka vīru pašapziņas celšanā. Lai joprojām atcerētos šo vēsturisko brīdi, 29. janvāris Skrundā ir Karoga diena, kas ierasti tiek plaši atzīmēta ar dažādām aktivitātēm.
Šogad, ņemot vērā valstī esošo situāciju, Karoga diena tiks atzīmēta citādā formātā. Pateicoties Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbalstam, notiks zibakcija, kuras laikā svinīgi noformētas militārās tehnikas vienības izbrauks pa Skrundas pilsētas ielām, šādi atceroties un godinot vēsturisko notikumu.
Karoga dienas ietvaros plānota ziedu nolikšana pie piemiņas akmens.
Pirms 102 gadiem, 1919. gada 29. janvāra agrā rītā, kalpakieši atstāja Rudbāržu muižu un devās Skrundas virzienā. Pēc uzbrukuma plāna, kaujas smagums gūlās uz Kalpaka bataljonu: tam vajadzēja, uzbrūkot gar Rudbāržu – Skrundas lielceļu un pa labi no tā, padzīt pretinieku no Skrundas. Pretinieki uzbrucējus pielaida ap 300 m tuvumā un tad atklāja uguni. Iesākās abpusēja apšaudīšanās. Ap pulksten 9.00 (pēc 3 stundu ilgas kaujas) Skrunda bija atbrīvota. Tas bija pirmais uzbrukums, pirmais solis uz priekšu pēc ilgstošas atkāpšanās. Virs Skrundas pacēlās sarkanbalti sarkanais karogs.