Sveicam svētkos!

Sveicam svētkos! Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā un Skrundas novada svētkos! Šogad tos svinīgi atklāsim ar Baltā galdauta svētkiem un Skrundas novada karoga pacelšanu Skrundā un novada pagastu centros. Šo svētku moto: “Esi viens no …!” 4. maijā plkst. 12.00 Skrundas novada svētkus atklāsim ar Baltā galdauta svētkiem:
 • pie Skrundas kultūras nama muzicēs Dailes teātra aktieru ansamblis “Ilga”;
 • pie Nīkrāces atpūtas centra – Nīkrāces sieviešu ansamblis "Diantus" un Ventspils mūziķi "Ventspils blumīzeristi", AFIŠA;
 • pie Rudbāržu pagasta pārvaldes – amatiermākslas kolektīvi un jaunie talanti;
 • pasākuma  programma pie Raņķu pagasta pārvaldes:
o   Skrundas novada karoga pacelšana un svinīga svētku atklāšana, o   kopīga galda klāšana, o   sadziedāšanās, o   Raņķu jauno talantu uzstāšanās, o   atmiņas un sarunas par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, o   kopbilde Latvijai svētkos. Aicinām līdzi ņemt groziņus ar iecienītajiem gardumiem, lai kopīgi uzklātu svētku galdu un svinētu svētkus!  Vēl 4. maijā plkst. 16.00 Skrundas kultūras namā tiks atklātas izstādes:
 • lielajā zālē – mākslinieka Voldemāra Brieža personālizstāde;
 • mazajā zālē – Skrundas novada mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde.
5. maijā Skrundas novada svētki turpināsies ar foto orientēšanās sacensībām komandām “Skrundas mirklis” (reģistrēšanās pie Skrundas kultūras nama no plkst. 10.00 līdz 11.00, NOLIKUMS) un lāzertaga spēlēm Raņķu pagasta “Mežainē”, bij. militārajā pilsētiņā, (1. spēles sākums: plkst. 12.00, PAPILDU INFORMĀCIJA). Savukārt plkst. 22.00 ar “Disko nakti” tiks atklāta Skrundas pilskalna estrādes sezona un plkst. 24.00 muzicēs grupa “Transleiteris”. 6. maija rītā Skrundas iedzīvotājus un viesus modinās novada zemnieku spēkratu rūkoņa. Dienas pirmajā pusē notiks mājražotāju un amatnieku tirgus “Skrundenieku dižandele”, sporta sacensības, muzicēs lauku kapellas un viesu kolektīvi. Ar saviem darinājumiem būs iespēja piedalīties konkursā "Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā", varēs nofotografēties ar Liepājas cirka studijas “Beztemata” dzīvajām statujām un Skrundas jauniešu centrā bez maksas iegūt ģimenes momentfoto par piemiņu no Skrundas svētkiem, darbosies arī radošās darbnīcas. Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona stendā būs iespēja izmēģināt šaušanu un granātu mešanu, kā arī mieloties ar karavīru pusdienām un vizināties ar karavīru transportu. Skrundas ev. lut. baznīcā priecēs Liepājas Mūzikas, Mākslas un Dizaina vidusskolas audzēkņi. Ap četriem visi aicināti uz Ventmalu, lai piedalītos laivu parādē “Esi viens no mums, kas dzīvo Latvijā”. Pēc tā Skrundas pilskalna estrādē notiks koncerts “Tu un es”, kurā piedalīsies grupas “Colt”, “Opus Pro”, Antra Stafecka, Aija Andrejeva, Dināra, Buks un TDA “Zelta sietiņš” dejotāji Baibas Šteinas vadībā. Skrundas svētki turpināsies ar latviešu kino vakaru, nakts koncertu ar Normundu Pauniņu no grupas “Otra puse”, kā arī uguņošanu un tautas balli, kurā visus priecēs grupa “Klaidonis”.  Uz svētku pasākumiem Skrundā 6. maijā norīkoti autobusi:
 • 8.30 no Jaunmuižas, Saveniekiem un Dzeldas;
 • 8.35 no Pumpuriem;
 • 8.40 no Cieceres;
 • 9.00 no Rudbāržiem;
 • 18.00 no Dzeldas.
7. maijā visi aicināti uz svētku dievkalpojumu Skrundas ev. lut. baznīcā. Svētku programma un papildu informācija: http://skrunda.lv/skrundas_svetki.php Priecīgus svētkus!     Informāciju apkopoja: Didzis Strazdiņš, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists