Uguns un šokolādes maģijas piedzīvojums Kuldīgas Restorānu nedēļā no 4. līdz 10. decembrim

Uguns un šokolādes maģijas piedzīvojums Kuldīgas Restorānu nedēļā no 4. līdz 10. decembrim

No 4. līdz 10. decembrim Kuldīgas novadā devīto sezonu notiks jau par gardēžu iemīļotu tradīciju kļuvusī Kuldīgas Restorānu nedēļa 2023. Četrpadsmit Kuldīgas un tās apkārtnes restorānos, kafejnīcās, krodziņos varēs baudīt vairāk nekā 40 ēdienus, kas tiks gatavoti, iedvesmojoties no uguns siltuma un šokolādes dekadences. Restorānu nedēļas 2023 piedāvājumi būs pieejami par 20 līdz 25 EUR.

 Neatkarīgi no tā, vai esat sāļa vai salda, pikanta vai maiga ēdiena cienītājs, Kuldīgas Restorānu nedēļa sola virkni unikālu, garšīgu iespēju katrai gaumei. Rudenim pārejot uz ziemas sezonu, šoreiz tēma izvēlēta tāda, kas piestāv aukstam un Ziemassvētku gaidīšanas laikam – uguns, siltums un bagātīgi deserti, kas noteikti iepriecinās šokolādes fanus. Pavāriem šajā reizē ir vairāki radoši izaicinājumi – ēdiena pagatavošanā vai pasniegšanā produktam ir jābūt tiešā saskarsmē ar atklātu liesmu, karstām oglēm vai dūmiem. Garšvielas izvēlēties stipras, sildošas, ugunīgas, asas, pikantas un šokolāde ir jāgatavo pašiem, nedrīkst izmantot gatavas šokolādes mērces vai saldējumus!

“Man ir liels prieks, ka Kuldīgas Restorāna nedēļu mums kopīgi ar Kuldīgas novada ēdināšanas nozares uzņēmējiem, vietējiem pavāriem ir izdevies noturēt par ilggadēju tradīciju, neskatoties uz pēdējo gadu radītiem globāliem izaicinājumiem, un katru reizi atdzīvināt ar kādu jaunu tematisko tēmu vai radošo virzienu. Šis pasākums ne tikai izceļ Kuldīgas novadu kā nozīmīgu gastronomijas galamērķi, bet arī atbalsta vietējos uzņēmumus un veicina tūrismu nesezonā,” stāsta Jana Bergmane, Kuldīgas novada tūrisma attīstības centra vadītāja.

Kuldīgas Restorānu nedēļas sauklis ir “Kopā būt!”, kas atspoguļo Restorānu nedēļās kopības garu. Tas mudina gan vietējos iedzīvotājus, gan Kuldīgas novada ciemiņus sanākt kopā, dalīties maltītēs un svinēt ēdiena prieku. Neatkarīgi no tā, vai esat ēdiena entuziasts, kulinārijas piedzīvojumu meklētājs vai kāds, kurš vēlas kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni, Kuldīgas Restorānu nedēļa’23 piedāvājums būs piemērots ikviena vēlmēm un garšu kārpiņām – arī veģetārie piedāvājumi.

Šobrīd savu dalību Kuldīgas Restorānu nedēļa’23 pieteikuši 14 vietēji ēdināšanas uzņēmumi:

Kuldīgas novadā – Pilskrogs Ēdolē; Strauss un Kaza Snēpelē, Skrundas muiža un Usmas Meķi Rendā, savukārt Kuldīgas pilsētā – KOPA, Jēkaba sēta, Goldingen room, SAVS, Bangert’s, Kursas zeme, Riverside, Parrilla Venta, Klūdziņa un Pagrabiņš.

Atzīmējiet savos kalendāros, pulcējiet draugus un ģimeni un dodieties gastronomijas piedzīvojumā, lai baudītu gardu kopā būšanu! Aktuālāko informāciju par Kuldīgas Restorānu nedēļu’23 varēsiet drīz uzzināt: www.tastekuldiga.lv un FB:TasteKuldiga