Uzticības tālrunis rīkos akciju par drošību internetā

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 Starptautiskās Drošākas interneta dienas ietvaros 8. februārī rīkos ikgadējo akciju „Drošāka interneta diena”. Tās laikā ikvienam interesentam būs iespēja ziņot par pārkāpumiem interneta vidē, saņemt psiholoģisku atbalstu gadījumos, ja zvanītājs cietis no prettiesiskām darbībām interneta vidē, kā arī uzdot jautājumus par interneta drošību.

Akcijas laikā var zvanīt un jautāt par dažādu problēmu un pārkāpumu veidiem virtuālajā pasaulē, tostarp emocionālo pazemošanu, saskarsmi ar pornogrāfiska satura materiāliem, seksuāla rakstura ziņu vai video saņemšanu, vardarbību vai saskarsmi ar ekstrēma satura materiāliem. Tāpat arī noteikti jāinformē par pedofilu aktivitātēm un finanšu krāpniecības gadījumiem.

Akcijas laikā palīdzību varēs saņemt arī cilvēki, kuriem iestājusies atkarība no interneta vai arī cilvēki, kuri vēlas uzzināt vairāk par droša kontakta veidošanas apsvērumiem sociālajos portālos u.tt.

Uzticības tālruni 116111 var sazvanīt katru darba dienu no plkst. 8:00 līdz 23:00, sestdienās no plkst. 8:00 līdz 22:00, bet svētdienās no plkst. 10:00 līdz 22:00.

Uzticības tālrunis ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.
Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv