Valtaiķu aprūpes namā sagaidīta 101. dzimšanas diena

Valtaiķu aprūpes namā sagaidīta 101. dzimšanas diena

Skrundas novada aprūpes namā “Valtaiķi” ārkartējās situācijas laikā izsludināta karantīna, bet tas neliedz svinēt svētkus. Iemītniece Anna Dalke sagaidījusi savu 101. dzimšanas dienu.

Gaviļniece te dzīvo vairākus gadus un ar dzīvi ir apmierināta. Lai gan svētki nosvinēti bez piederīgajiem, tomēr svētku reizē bez ziediem un kūkas neiztikt. Tā kā Anna ir liela dziedātāja, tad arī kāda dziesma par godu šai reizei tikusi uzdziedāta. Šajā dienā ir dzimusi arī Ruta Dreimane, kas nosvinēja 85. gadu jubileju.

Gaviļniece Anna Dalke dzimusi Vaiņodes apriņķa Asītes pagastā. Ģimenē auguši trīs bērni. Tēvs un māte bijuši laukstrādnieki. Anna izmācījusies par šuvēju, un savu arodu arī godam piekopusi. Savā svētku dienā gaviļniece atzīst, ka ir priecīga par tik garu un piepildītu mūžu. “Galvenais, lai turas veselība, pārējais ir nieks,” tā aprūpes nama iemītniece.

Iestādes direktore Gunita Bivbāne uzsver, ka aprūpes namā A.Dalke ir otrā iemītniece, kura sasniegusi ievērojamo vecumu. G. Bivbāne: “Vārda māsa Anna Stabe šogad nosvinējusi 103. dzimšanas dienu. Annas ir sievietes ar vērienīgumu. Ilgdzīvotājas savos gados gatavas iesaistīties ikvienā rīkotajā pasākumā un aktivitātē. Viņas ir ļoti atsaucīgas un spēcīgas.”