Veido ēku maketus

Veido ēku maketus

Marta izskaņā Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Dace Buķele saņēma īpaši veidotu dāvanu no Skrundas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas iemītnieka Zigurda Kristvalda. Viņš brīvajā laikā veido dažādus ēku maketus. Tādu izveidojis arī pārvaldes ēkai.

Zigurds Kristvalds visu mūžu dzīvojis Nīkrācē. Strādājis kolhozā, kaltē, vadījis dažādus transporta līdzekļus. Veselības dēļ atnācis dzīvot uz ilgstošas sociālās aprūpes nodaļu Skrundā: “Idejas rodas no sevis, reizēm pats brīnos. Esmu uzbūvējis tiltu, pirmsskolas izglītības iestādes “Liepziediņš”, veikala Eldo, Skrundas vidusskolu ēku maketus. Vienu brīdi tam visam biju atmetis ar roku, bet tad kaut kā viss atkal aizgāja, kad ciemos bija atnākusi māksliniece Sindija Kļaviņa Grāvele, un mums izveidojās sadarbība. Ēkas maketa izveide neiet ātri. Sākumā ir jāizdomā ēkas projekts, kā to visu taisīšu. Skrundas pašvaldības ēku uzbūvēju mēneša laikā. Ar šo visu sāku nodarboties tad, kad sapnī redzēju, ka būvēju tādas mazas mājiņas. Kaut kā par to aizmirsu, bet tā kā mierā nosēdēt nevaru, tad pamēģināju. Man patīk visu laiku kaut ko darīt. Bez tā nevaru dzīvot, jo tas ir mans piepildījums.” Zigurds Kristvalds jau iepriekš sadarbojas arī ar māksliniecei Sindiju Kļaviņu Grāveli. Viņiem kopā tapusi izstāde “Cilvēka stāsts”, kurā bija skatāmi dažādi mākslas darbi par godu viņa dzīvesstāstam.

Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Dace Buķele: “Vēlējos pateikties Zigurdam par ieguldīto darbu un laiku šāda projekta izveidē. Zinu, ka viņš realizējis daudz ideju, tad iedomājos, ka safotografēšu Skrundas Evaņģēliski luterisko baznīcu, un tas viņam būs jauns izaicinājums.”

Ēku maketu izveidē nepieciešams kartons, līme, krāsains aplikāciju papīrs, guašu krāsas, otas. Ja kādam ir vēlme atbalstīt Zigurda aizraušanos ar šiem materiāliem, tad iespējams sazināties un šīs lietas nogādāt ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas darbiniecei Marikai Rimšai-Bušai (t.20014788).