Vēlēšanās Skrundas novadā lielāka piekrišana esošajai vadībai

Vēlēšanās Skrundas novadā lielāka piekrišana esošajai vadībai Skrundas novadā vēlēšanās ar vienas vietas pārsvaru ir uzvarējusi politiskā partija „Reģionu alianse”, kuras priekšgalā ir līdzšinējā pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga. Šim sarakstam domē 8 vietas. Savukārt partijai „Vienotība” 7 vietas. No „Reģionu alianses” domē iekļuvusi Nellija Kleinberga (iepriekšējās vēlēšanās startēja no saraksta „Demokrāti.lv”), viņai arī kopumā visvairāk balsu. Iedzīvotāji par deputātiem vēlējušies redzēt arī Skrundas kultūras nama direktori Loretu Robežnieci, Rudbāržu pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Zalgaucki, Skrundas Profesionālās vidusskolas skolotāju Guntu Stepanovu (iepriekšējā sasaukumā ievēlēta no „Demokrāti.lv”) un uzņēmējus – Ivaru Grundmani (iepriekšējā sasaukumā ievēlēts no „Jaunā laika”), Rihardu Valtenbergu (iepriekšējā sasaukumā ievēlēts no „Demokrāti.lv”), Ivo Bāru un Aivaru Sebežu. Jāteic, ka no iepriekšējā sasaukuma vēlēšanās startēja, bet domē nav iekļuvuši - Aldona Zīdere, Dzintra Veģe, Andris Vilnis Sadovskis un Inese Ivāne.
No „Vienotības” saraksta visvairāk balsu ir ieguvis Skrundas vidusskolas direktors Ainārs Zankovskis, no 4.pozīcijas sarakstā pakāpjoties uz pirmo. Iepriekšējā sasaukumā ievēlēts no saraksta „Demokrāti.lv”. Otrā ir saraksta līdere Valsts probācijas dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Patrīcija Santa Miķelsone (iepriekšējās vēlēšanās - Santa Lencberga - kļuva par deputāti no Tautas partijas saraksta, bet 2012.gada augustā nolika mandātu), uzņēmējs Juris Jaunzems arī bija iepriekšējā sasaukuma deputāts no Tautas partijas, tomēr maz piedalījās deputāta darbā. Jaunajā domē būs arī uzņēmējs Ainars Piļeckis (iepriekšējā sasaukumā ievēlēts no ZZS), uzņēmējs Nauris Gaiķis, tirdzniecības menedžeris Aldis Balodis un z/s „Jaunarāji” vadītājs Andris Bergmanis.
Arī šai reizē vēlētāji bija centušies kā citādi paust savu nostāju. Piemēram, Skrundas vēlēšanu iecirknī 22 aploksnēs bija ielikti abi saraksti, turklāt abos gan svītroti kandidāti, gan tiem likti plusiņi. Protams, tie atzīti par nederīgiem. Tāpat bija arī tukšas aploksnes, vienā bija ielikti 15 santīmi, savukārt uz vienas „Vienotības” lapiņas bija uzraksts „Par skolas direktoru. Ainars”.
Līdzīgi kā visā Latvijā arī Skrundas novadā bija zemāka vēlētāju aktivitāte nekā pirms četriem gadiem. No 4472 balss tiesīgajiem vēlēšanās piedalījās 1939 Skrundas novada iedzīvotāji, tas ir 43.36%. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009.gadā tie bija 49,8%.
Jaunievēlētās domes pirmo sēdi sasauks Skrundas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs. Ar jaunievēlētās domes pirmo sēdi izbeigsies iepriekšējās domes pilnvaras.
Teksts un foto- Ieva Benefelde