Ventas upes vārda dienā aicina uz zibakciju

Ventas upes vārda dienā aicina uz zibakciju

Pirmdien, 20. maijā, kad vārda dienu svin Venta, aicinām Kuldīgas novada iedzīvotājus no plkst. 18:00 līdz 20:00 piedalīties zibakcijā - ar pikniku, dziesmām, dejām, āra spēlēm, ziedu virtenēm un ģimenisku kopā būšanu pulcēties Ventas upes krastā, lai kopīgi suminātu mūsu likteņupi svētkos.

Ventas upe ir viens no Kuldīgas novada simboliem - tā ir kā spēcīga dzīsla, kas savieno pilsētas un pagastus. Zibakcijas laikā īpaši pasākumi plānoti Kuldīgā, Lēnās, Skrundā un pie Riežupes ietekas Ventā, Rumbas pagastā:

KULDĪGĀ, Ventas vārda dienas svinības notiks Pastaigu takas atpūtas vietā pie Putnudārza. Šeit par īpašu atmosfēru rūpēsies akordeonists Kaspars Gulbis, būs iekārtota piknika vieta, bet mazos svinētājus priecēs lielie burbuļi.

Savukārt pie Riežupes ietekas Ventā līdzās piknika vietai būs iespēja piedalīties skautu maizīšu cepšanas meistarklasē, kā arī baudīt pavasarīgo laiku mūzikas skaņās.

NĪKRĀCĒ, Ventas vārda dienas svinības notiks pie Lēnu pils, kur iedzīvotāji aicināti piedalīties āra spēlēs, kā arī kopīgi palaist Ventā ziedu vainagu un baudīt pikniku upes krastā.

SKRUNDĀ pie Baskāju takas būs iekārtota ugunskura vieta piknikam, skanēs mūzika un būs iespēja piedalīties lielformāta āra spēlēs.

Aicinām novadniekus pirmdien, 20. maijā no plkst. 18:00 līdz 20:00 līdzi ņemot piknika groziņus un labu garastāvokli, pievienoties kādai no Ventas upes vārda dienas svinību vietām. Vai arī ierīkot savu pikniku kādā citā vietā Ventas upes krastā, lai, kopā ar draugiem baudītu vakaru makšķerējot, sarunājoties un atzīmējot mūsu mīļās upes svētkus.

Ar zibakcijas foto aicinām dalīties sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #VentaSvin, ietagojot Kuldīgas novada pašvaldību vai Visit Kuldiga.

Zibakcijas idejas autori – Kuldīgas novada tūrisma attīstības centrs - uzskata, ka šāds notikums nākotnē var tapt par lielāku pasākumu kaimiņu novadu teritorijās, kurās cauri plūst Venta, vai pat vēl plašāk – savienojot Lietuvu un Latviju.