Aktualitātes

Bibliotēku nedēļa Rudbāržu bibliotēkā

Bibliotēku nedēļa Rudbāržu bibliotēkā

2015. gada 23. aprīlī, 09:57
No 20. līdz 26. aprīlim Latvijā atzīmē Bibliotēku nedēļu. Šogad Bibliotēku nedēļas vadmotīvs ir “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” Arī Rudbāržu bibliotēkā notika pasākumi, lai jaunos lasītājus ieinteresētu apmeklēt bibliotēku.   
Rokdarbu izstāde Raņķos

Rokdarbu izstāde Raņķos

2015. gada 17. aprīlī, 08:50
Aprīlī Raņķu bibliotēkā apskatāma raņķenieces Salvijas Mazzariņas izšūto rokdarbu izstāde.  
Senvārdu virpulī!

Senvārdu virpulī!

2015. gada 11. martā, 11:35
4. martā Skrundas kultūras nama zālē pulcējās latviešu senvārdu eksperti. Pasākums tika veidots saistība ar Dzimtās valodas dienu, kuru atzīmējām februārī.  

"Dzimtajai pusei – Skrundai – no Jāņa Freiberga"

2015. gada 10. martā, 15:16
Šādus vārdus var lasīt, atverot grāmatas “Nekustamo īpašumu vērtēšanas teorija un prakse” vāku – tos Skrundas novada pašvaldībai dāvinātajos eksemplāros ierakstījis grāmatas līdzautors Jānis Freibergs, ilggadējs eksperts īpašumu novērtēšanā, lektors un grāmatu autors.
“Liepziediņa” bērni apmeklē bibliotēku un koncertē

“Liepziediņa” bērni apmeklē bibliotēku un koncertē

2015. gada 9. martā, 15:30
Skrundas pirmsskolas izglītības iestādes "Liepziediņš" bērniem 25. un 26. februārī Skrundas bērnu bibliotēkā norisinājās M. Stārastes daiļradei veltīts pasākums, bet 4. martā viņi sniedza koncertu vairāk nekā 90 vecvecākiem.  
Monētu dienas un E-prasmju nedēļa bibliotēkā

Monētu dienas un E-prasmju nedēļa bibliotēkā

2015. gada 3. martā, 11:46
Skrundas pilsētas bibliotēka aicina no 3.–24. martam balsot par Gada monētu un pārbaudīt savas zināšanas par monētu mākslu erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”, kā arī iepazīties ar bibliotēkas piedāvātajām prasmju apguves iespējām E-prasmju nedēļas ietvaros no 23.–27. martam.
Pateicība par dāvinājumu Draudzīgā aicinājuma ietvaros

Pateicība par dāvinājumu Draudzīgā aicinājuma ietvaros

2015. gada 10. februārī, 11:02
Skrundas vidusskola pateicas Aivaram Rudzrogam par dāvinājumu skolai akcijas "Draudzīgais aicinājums 2015" ietvaros – bibliotēkas fonds papildināts ar apgādā Zvaigzne ABC izdoto "Skolēna enciklopēdiju".  
Izstāde Raņķu bibliotēkā

Izstāde Raņķu bibliotēkā

2015. gada 28. janvārī, 15:33
Raņķu bibliotēkā līdz 27. februārim skatāma Brigitas Dumpfas rokdarbu izstāde, kurā var aplūkot dažādas cepures, šalles, pončo u. tml.  
Skrundas pilsētas bibliotēkā godina čaklākos lasītājus

Skrundas pilsētas bibliotēkā godina čaklākos lasītājus

2014. gada 16. decembrī, 16:02
13. decembrī Skrundas pilsētas bibliotēkā uz tikšanos tika aicināti čaklākie bibliotēkas lasītāji. Pasākumā piedalījās dažāda vecuma labākie un čaklākie bibliotēkas lietotāji.  
Jaunie lasītāji viesojas Rudbāržu bibliotēkā

Jaunie lasītāji viesojas Rudbāržu bibliotēkā

2014. gada 11. decembrī, 16:12
10. decembrī Rudbāržu bibliotēkā ciemojās pirmsskolas vecuma bērni ar audzinātājām. Lasījām pasakas, dejojām un dziedājām.    
Ko lasa mūspusē

Ko lasa mūspusē

2014. gada 22. novembrī, 08:41
Nevalstiskā organizācija “Lauku bibliotēku atbalsta biedrība” (LBAB) 2014. gadā izsludināja konkursu par Latvijas bibliotēkās lasītākajām grāmatām. Apkopojot Alsungas, Skrundas un Kuldīgas novada bibliotēku statistiku par grāmatu pieprasījumu, Kuldīgas galvenā bibliotēka konkursa komisijai aizsūtīja rezultātus par mūsu lasītāju izvēli.
Keramikas izstāde Raņķu bibliotēkā

Keramikas izstāde Raņķu bibliotēkā

2014. gada 6. novembrī, 09:35
Visu novembri Raņķu pagasta bibliotēkā skatāma Padures keramiķes Intas Mednieces keramikas izstāde. Gan dekoratīvus darbiņus, gan bļodas, krūzes un svečturus var arī iegādāties.  
Skrundas bērnu bibliotēkai 60

Skrundas bērnu bibliotēkai 60

2014. gada 5. novembrī, 11:18
Sešas mājvietas, astoņas vadītājas, deviņas bibliotekāres, neskaitāmi daudz grāmatu, lasītāju un krāšņu pasākumu – tā var teikt par Skrundas bērnu bibliotēkas 60 gadu ilgo mūžu. Jau 17 gadus bibliotēka atrodas Skrundas kultūras nama bijušajās kino foajē telpās, tieši tāpēc arī jubilejas svinības notika Skrundas kultūras namā.
Skolēnu brīvdienās viesojas Kuldīgā

Skolēnu brīvdienās viesojas Kuldīgā

2014. gada 3. novembrī, 10:44
Skolēnu brīvdienās Skrundas pagasta Antuļu bibliotēkas bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki devās ekskursijā uz Kuldīgu. Bērni pabija Kuldīgas novada muzejā, Kuldīgas Svētās Katrīnas evaņģēliski luteriskā baznīcā, Kuldīgas galvenajā bibliotēkā, pieaugušo un bērnu nodaļā. Kuldīgas mākslas namā tika apskatīta izstāde, katrs savu roku varēja izmēģināt, gleznojot radošajā nodarbībā.

"Atrasto vārdu birojā"

2014. gada 14. oktobrī, 14:23
6. oktobrī Antuļu bibliotēka visus interesentus aicināja uz tikšanos ar dzejnieku Hariju Krūzi un viņa domu biedri Mārīti Kviesi. Pasākumu “Atrasto vārdu birojā” muzikāli papildināja Jānis Ābols.    

"Zīmējot vēsturi"

2014. gada 24. septembrī, 08:59
Ar šādu moto Skrundas pilsēta bibliotēkā viesojās rakstnieks Jānis Lejiņš un TV režisore Virdžīnija Lejiņa.     

"Ir grāmatas, ir varianti"

2014. gada 17. septembrī, 13:18
Ar šādu moto Skrundā viesojās rakstnieks un kultūras žurnālists Arno Jundze. Pasākuma lielākā klausītāju daļa bija Skrundas vidusskolas jaunieši, literatūru mīlošas skolotājas un bibliotekāres.   
Rakstnieks satiek lasītāju

Rakstnieks satiek lasītāju

2014. gada 15. septembrī, 14:02
Septembrī jebkura vecuma grāmatu mīļotāji Skrundā varēs apmeklēt sev tīkamus pasākumus un tikties ar Latvijā pazīstamiem literātiem. Tas iespējams, pateicoties Skrundas bērnu bibliotēkas projektam, ko atbalstījis Latvijas Kultūrkapitāla fonds.  
Kā atnāk dzejolis

Kā atnāk dzejolis

2014. gada 12. septembrī, 12:10
Dzejas dienu ietvaros Skrundas pagasta Antuļu bibliotēka kopā ar bērnu dzejnieci Ivetu Skapsti organizēja pasākumu “Kā atnāk dzejolis”.    
Dzejas mēnesis Kuldīgas un Skrundas novadu bibliotēkās

Dzejas mēnesis Kuldīgas un Skrundas novadu bibliotēkās

2014. gada 9. septembrī, 16:05
Septembrī notiek ikgadējās – šogad jau 50. – Dzejas dienas. Ikvienā Latvijas pilsētā tās tiek atzīmētas ar dažādiem pasākumiem, un arī Kuldīgas un Skrundas novados šis gads nav izņēmums. Kuldīgas un Skrundas novada bibliotēkas ir sastādījušas bagātīgu Dzejas dienu programmu, kurā sev saistošu pasākumu var atrast ikviens dzejas cienītājs.
Aicina pastāstīt savu Baltijas ceļa stāstu

Aicina pastāstīt savu Baltijas ceļa stāstu

2014. gada 28. jūlijā, 14:33
Kuldīgas Galvenā bibliotēka ir iesaistījusies projektā "Baltijas ceļa stāsti" un aicina Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novada iedzīvotājus dalīties atmiņās par Baltijas ceļa laiku un dalību tajā.  
Lasīšanas zibakcija Rudbāržos

Lasīšanas zibakcija Rudbāržos

2014. gada 29. maijā, 17:14
29. maijā visā Latvijā jau otro reizi notika Lasīšanas zibakcija, kas atgādināja par lasītprasmes saistību ar dzīves kvalitāti. Akcija pie iemīļotākajām grāmatām pulcēja lielus un mazus lasītājus visā Latvijā.   
Rudbāržu bibliotēka aicina uz lasīšanas zibakciju

Rudbāržu bibliotēka aicina uz lasīšanas zibakciju

2014. gada 28. maijā, 11:28
Ceturtdien, 29. maijā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.15, Rudbāržu bibliotēkas telpās notiks lasīšanas zibakcija.  
Rudbāržu bibliotēka saposusies un gaida savus lasītājus

Rudbāržu bibliotēka saposusies un gaida savus lasītājus

2014. gada 30. aprīlī, 10:39
29. aprīlī durvis atkal vēra Rudbāržu bibliotēka – pēc labiekārtošanas darbiem lasītāji turpmāk tiks laipni gaidīti gaišās un mājīgās telpās. Bibliotēkā uzstādīti arī jauni plaukti, kā arī ugunsdrošības un apsardzes signalizācijas sistēma.  

"Tikšanās mūzikā" Jaunmuižā

2014. gada 30. aprīlī, 09:07
25. aprīlī, bibliotēku nedēļas ietvaros, interesenti tika aicināti uz pasākumu ”Tikšanās mūzikā”, kurā piedalījās Grobiņas novada Medzes pagasta jauktais vokālais ansamblis ”Harmonija”, vadītāja Inese Pumpure, un Skrundas bērnu popgrupa ”Bums”, vadītāja Guna Pavilaite.

"Detektīvu klubs" izbraukumā

2014. gada 8. aprīlī, 14:07
Gandrīz trīs stundu garumā Skrundas pilsētas bibliotēkas rīkotajā pasākumā viesojās detektīvromānu rakstniece Dace Judina un aktieris Andris Bulis. Detektīvu kluba  pēcpusdienā piedalījās Skrundas vidusskolas 10.–12.klašu skolnieki, skolotājas un citi interesenti.
Monētu dienas bibliotēkā

Monētu dienas bibliotēkā

2014. gada 12. martā, 15:13
SIA ”Lursoft” un publisko bibliotēku attīstības projekts ”Trešais tēva dēls” sadarbībā ar Latvijas Banku ikgadējās iniciatīvas ”Monētu dienas bibliotēkās” ietvaros organizē konkursu ”Atklāj monētu noslēpumus Lursoft laikrakstu bibliotēkā!”. Konkurss norit vienlaikus ar Latvijas Bankas organizēto balsojumu par Latvijas ”Gada monētu 2013”.
Dāvana radošajām Jaunmuižas sievietēm

Dāvana radošajām Jaunmuižas sievietēm

2014. gada 10. martā, 14:05
7. martā jauku dāvanu Jaunmuižas sievietēm sarūpēja Antuļu bibliotēka sadarbībā ar Skrundas novada pašvaldību – sievietes tika aicinātas uz dekupāžas bezmaksas nodarbību.  
Rudbāržu bibliotēka informē

Rudbāržu bibliotēka informē

2014. gada 4. martā, 11:51
Rudbāržu bibliotēkas vadītāja Mārīte Kviese informē par Rudbāržu bibliotēkas darbību remonta laikā, kā arī sniedz ieskatu 19. februārī Rudbāržu bibliotēkas ārējā pakalpojumu punktā Sieksātē notikušajā pasākumā.
Izstādes Skrundas novada bibliotēkās

Izstādes Skrundas novada bibliotēkās

2014. gada 11. februārī, 11:30
Rudbāržu bibliotēkas ārējā pakalpojuma punktā Sieksātē ir apskatāma Margaritai Stārastei veltīta izstāde, bet Skrundas pilsētas bibliotēkā – izstāde ”Ar ideju viss sākas…”