Latvijas izlasei medaļas Eiropas čempionātā galda hokejā!

Latvijas izlasei medaļas Eiropas čempionātā galda hokejā! No 17.-19. jūnijam Tallinā norisinājās 8. Eiropas čempionāts galda hokejā. Latvijas nacionālajā izlasē tika iekļauti spēlētāji no Rīgas, Ventspils, Skrundas un Inčukalna. Par prestižās OPEN klases uzvarētāju kļuva rīdzinieks Edgars Caics, Latvijas vīru komanda ieguva sudrabu, savukārt junioru komandai – bronza. Eiropas čempionāti norisinās katru otro gadu un tiek izcīnītas medaļas 8 oficiālajās (OPEN, sievietes, juniori, veterāni 40+, vīriešu komandas, sieviešu komandas, junioru komandas, veterānu 40+ komandas) un 2 neoficiālajās (bērni U13, veterāni 50+) nominācijās. Edgars Caics – Eiropas čempions! 19. jūnija vakarā par pašas prestižākās OPEN klases uzvarētāju kļuva rīdzinieks Edgars Caics, kurš finālsērijās ar 4:2 pieveica Krievijas sportistu Alekseju Zaharovu. Jāatzīmē, ka A.Zaharovs ceļā uz finālu pieveica esošo Pasaules un divkārtējo Eiropas čempionu Maksimu Borisovu (Krievija). Savukārt Edgars Caics pusfinālā uzvarēja trīskārtējo Pasaules čempionu zviedru Hansu Ostermanu, kurš izcīnīja bronzas medaļu. Latvijas komandai sudrabs Latvijas vīru komanda 11 valstu konkurencē ieguva sudrabu – apspēlējot gan Somijas, gan Zviedrijas izlases un finālā piekāpjoties titulētajai Krievijas komandai. Tas ir negaidīti augsts rezultāts, jo šajā Eiropas čempionātā nevarēja piedalīties mūsu pasaules čempions Atis Sīlis. Bronzas medaļas izcīnīja Somijas komanda, kura mazajā finālā pieveica Zviedrijas pārstāvjus.  Latvijas junioru komandai bronza Latvijas junioru komanda pusfinālā nespēja pieveikt Krievijas juniorus, toties spēlē par trešo vietu tika pieveikti Somu juniori un izcīnīta pelnīta trešā vieta Eiropā. Vairāk informācijas: Latvijas Galda hokeja federācija - http://www.galdahokejs.lv Eiropas čempionāta lapa – www.ech2016.eu Starptautiskā Galda hokeja federācija (ITHF) un Pasaules reitings – www.ithf.info   Informāciju sagatavoja: Romans Blūmentāls, LGHF prezidents