Šī gada pirmā velodiena- izdevusies

Jau trešo gadu Skrundas novada iedzīvotājiem tiek organizētas velodienas. Katru gadu tiek meklēti jauni maršruti, lai ne tikai piedāvātu skrundeniekiem aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī apskatīt sava novada teritoriju. Necerēti lielu atsaucību guva šī gada pirmais velobrauciens, jo galvu pēc Skrundas svētkiem izvēdināt vēlējās 58 dalībnieki vecumā no 5 līdz 76 gadiem. Velodiena tika rīkota arī par godu Starptautiskajai ģimeņu dienai, un tāda tā arī izdevās, jo bez vietējiem novada iedzīvotājiem tajā piedalījās arī Skrundas vidusskolas draugi no Serrenti skolas Sardīnijas salā Itālijā, kuri ciemošanās laikā dzīvoja latviešu ģimenēs.
Kā ierasts- vispirms jāparakstās par drošības ievērošanu uz ceļa un brauciens var sākties. Izbraucot uz Skrundas -Kuldīgas ceļa, pretimbraucošo autovadītāju sejas rotāja smaids, jo tik kupls velobraucēju pulks nav bieži sastopams Skrundas pusē. Tālāk ceļojums veda caur apdzīvotu vietu Smilgas. Ceļš ir asfaltēts, tāpēc nekādas grūtības nesagādāja, toties, segumam mainoties uz grantētu, jau varēja manīt, kuriem pārvietošanās ar velosipēdiem nav ikdiena.
Sasniedzot Skrundas zivju dīķus, bija jātiek pāri dambim. Ceļš nelīdzens, abās pusēs dīķu plašumi, bet, gulbju dziesmām apkārt skanot, dambis tika pārvarēts.
Kad bija nobraukti vēl daži kilometri caur mežu, mūs sagaidīja pārsteigums- piknika vietā Skrundas zivju dīķu vīri bija izvārījuši zivju zupu, ar ko mūs pacienāt. Zupai svaigā gaisā tiešām ir cita garša, jo to vēlējās nobaudīt pat tie, kuri ikdienā zivju zupu neēd.
 
Ar to pārsteigumi nebeidzās, jo pie mums bija ieradies Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko, kurš pastāstīja, cik nozīmīgi ir Skrundas zivju dīķi, jo šeit ir ūdensputnu atpūtas vieta migrāciju laikā, kā arī tie te ligzdo, piemēram, ziemeļu gulbji, bet kā barošanās vietu dīķu apkaimi iecienījuši jūras ērgļi u.c. Lai tuvāk putnus saskatītu, bija iespējams lūkoties uz tiem caur tālskati.
Pirms došanās uz mājām kopīgai atmiņai par šo jauki pavadīto dienu nofotografējamies. Kopā šajā dienā tika pieveikti 19 km.
Visu velobraucēju vārdā sakām lielu paldies Arnim Zalcmanim par viesmīlību un jauko sagaidīšanu! Teksts- Aivita Emerberga
Foto- Alans Perševics