Pieaugusi interese par visiem 15 LIAA biznesa inkubatoriem

Pieaugusi interese par visiem 15 LIAA biznesa inkubatoriem

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubators turpina atbalstīt jaunos uzņēmējus, papildinot ārkārtas situācijas laikā sniegto atbalstu klāstu.

Noslēdzoties pavasara uzņemšanai LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā, tajā esošo uzņēmumu un jauno ideju autoru skaits turpina augt. Pašlaik inkubatorā ir 49 dalībnieki, kuri pārstāv Kuldīgas, Skrundas, Alsungas, Saldus un Aizputes novadus. 34 atrodas inkubācijas un 15 pirmsinkubācijas atbalsta programmās. Inkubators ar 50% atbalstu ir līdzfinansējis un turpina līdzfinansēt 145 pieteiktos grantus pakalpojumiem, aprīkojuma un izejvielu iegādei un virkni pakalpojumu.

Atskatoties uz līdz šim paveikto, LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora uzņēmumi trīsarpus gadu laikā ir radījuši 36 jaunas darba vietas, kopējais apgrozījums 2019. gadā pārsniedz vienu miljonu eiro, no kura eksports nodrošina 25%. Savukārt pa šiem gadiem uzņēmumi nodokļos ir nomaksājuši 241 tūkstoti eiro. Bez inkubatora atbalsta tie ir spējuši piesaistīt arī citu ārēju finansējumu (LEADER, Altum u.c.), pārsniedzot viena miljona robežu.

Iestājoties ārkārtas situācijai, vairākiem uzņēmumiem ir nācies pielāgoties esošajai situācijai un pat pārorientēties uz kaut ko citu. Kā piemērs - SIA Fabr, uzņēmums, kura pamatdarbība ir vērsta uz dažādu lokšņu un konstruktīvo materiālu detaļu ražošanas pilna cikla pakalpojumu. Sakarā ar ārkārtas situāciju rūpnieciskās frēzes izgatavošana un piegāde no Itālijas tika atlikta uz nenoteiktu laiku. Uzņēmuma īpašnieks, izmantojot savas arhitekta zināšanas un pieredzi dažādu detaļu projektēšanā un rasēšanā, pārorientējās uz sejas aizsargvairogu Airlōv ražošanu.  Pirmos vairogus sāka izmantot Kuldīgas pašvaldības policijas, Kuldīgas slimnīcas un Kuldīgas un Skrundas sociālā dienesta darbinieki, kā arī privātie uzņēmumi. Pie aizsargvairoga izgatavošanas ir piesaistīti arī vairāki esošie un bijušie LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora uzņēmumi, piemēram, produkta apdruku nodrošina mūsu pašu – SIA Drukart.

Savukārt pasākumu vizuālā noformējuma nodrošinātājs un interjera aksesuāru ražotājs SIA Mazliet Romantikas ir aizsācis sejas masku šūšanu, saņemot pasūtījumus no privātiem klientiem ASV un Lielbritānijā.

Tajā pašā virzienā ir pārorientējies meiteņu svētku apģērbu zīmols PataTaTa.

Daļa uzņēmumu bija spiesti pārorientēties uz jauniem eksporta tirgiem, ierastos Rietumeiropas un ASV tirgus aizstājot ar Āzijas - Dienvidkoreju un Ķīnu.

Lai palīdzētu uzņēmumiem vieglāk pārvarēt šo ārkārtas situāciju, līdz šī gada beigām visos 15 LIAA biznesa inkubatoros ir ieviesti papildu atbalsta granti. Atbalstāmo grantu klāstā ir loģistikas pakalpojumu līdzfinansēšana, tirdzniecības vietu īre (fiziska un virtuāla), ārpakalpojuma ražošanas procesa līdzfinansēšana ražojošiem uzņēmumiem u.c.

Ņemot vērā, ka ārkārtas situācija nav mazinājusi, bet palielinājusi kopējo pieteikumu skaitu dalībai visos 15 LIAA biznesa inkubatoros, ikviens interesents tiek aicināts jau laikus pieteikties (tel.nr. 62400905; e-pasts: kuldiga@liaa.gov.lv) uz konsultāciju (ārkārtas situācijas laikā - attālināti), lai jau laicīgi un kvalitatīvi sagatavotos uzņemšanai septembrī inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta programmās.

LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora dalībnieki turpina pārstāvēt ļoti daudz un dažādas uzņēmējdarbības nozares. To vidū ir gan radošās industrijas, gan tradicionālāku nozaru uzņēmumi. Kā līderi ir izvirzījusies – apģērbu ražošana (no zīdaiņiem līdz pieaugušiem) un kokapstrāde, kam seko pārtikas produktu ražošana (ēdieni un dzērieni), pakalpojumi (ēdināšana, naktsmītnes, pasākumu noformēšana, interjera dizains, apdruka), rotas, aksesuāri, IT un citi.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv

Fotogrāfijas īpašnieks ir LIAA

Fotogrāfijas autors ir Picture Agency

 

Papildu informācija:

LIAA Kuldīgas biznesa inkubators

Adrese: Skolas iela 1, Kuldīga

E-pasts: kuldiga@liaa.gov.lv

Tālrunis: 62400905

www.facebook.com/LIAAKuldiga/