Taipejas misijas Latvijā vadītājs reģionālajā vizītē apmeklē Skrundas novadu

Taipejas misijas Latvijā vadītājs reģionālajā vizītē apmeklē Skrundas novadu

2020. gada 25. septembrī reģionālajā vizītē Skrundas novadā ieradās Taipejas misijas Latvijā vadītājs Endijs Čins (Andy Chin).

Vizītes mērķis bija tikties ar Skrundas novada pašvaldības vadību, speciālistiem, kā arī ar Aināru Andersonu, kurš pagājušajā gadā turpat mēnesi pavadīja Taivānā, iepazīstot vietējo uzņēmējdarbību, lauksaimniecību, piedaloties mācībās un iepazīstinot dažādu valstu pārstāvjus ar situāciju lauksaimniecības jomā Latvijā un Skrundas novadā. Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas uzņēmējdarbības attīstības jomā, investoru piesaistē. Vēstnieka kungs informēja par dažādiem sadarbības modeļiem. Viņš atklāja, ka nesen ticies ar Polijas pārstāvi, kā arī ar Latvijas ministriju darbiniekiem, lai spriestu par to, kā darboties pēc pandēmijas, lai palīdzētu ekonomikai atlabt. Endijs Čins aicināja ar Taipejas misijas Latvijā starpniecību nodot informāciju Polijas pārstāvjiem par Skrundas uzņēmējdarbības laukumu (Kalna ielā 17, Skrundā). Tas būtu pirmais solis, lai ieinteresētu potenciālos investorus, kas šobrīd darbojas citviet Eiropā.

Čina kungs informēja arī par to, ka Taivānas valdības 21 deputāts dibinājis Taivānas un Baltijas valstu sadraudzības asociāciju, kuras pārstāvji nākamajā gadā plāno ierasties Latvijā, lai pārrunātu iespējas, kā paplašināt biznesa attiecības un ieinteresēt investorus. Vēstnieka kungs aicināja jau tagad izmantot iespēju un asociāciju iepazīstināt ar Skrundu, aicinot apmeklēt šo vietu nākamajā gadā.

Vizītes laikā Endijs Čins apmeklēja zivsaimniecību “Skrunda”, kur tās saimnieks Arnis Zalcmanis izrādīja saimniecību, pastāstīja par to, kā procesi notiek viņa uzņēmumā. Runājot par produkcijas eksporta iespējām, vēstnieka kungs uzsvēra, ka Taivānas iedzīvotājiem svarīgi, lai produkts būtu svaigs un nevis pārstrādāts vai bundžās. Taču ne mazāk būtiski ir eksportējamais apjoms, kas nepieciešams investoriem, lai tas atmaksātos. Viņš pastāstīja par dažādām pieredzēm Taivānas sadarbībai ar citām valstīm.

Taipejas misijas Latvijā vadītāju savā saimniecībā uzņēma viesu nama “Garīkas” īpašnieki. Andris Vjaksa parādīja, kā tiek audzētas šitaki sēnes un pastāstīja par savu pieredzi un uzņēmējdarbības uzsākšanu. Viesim bija iespēja arī nogaršot ēdienus, kuru sastāvā bija sēnes.

Noslēgumā Endijs Čins apmeklēja sietspiedes apdrukas darbnīcu “TingPrint”, kuras īpašnieki Zane un Artis Babri iepazīstināja ar savu nodarbi, pastāstīja par apdrukas procesu un piedāvāja viesim pašam apdrukāt krekliņu, kurš viņam palika dāvanā.

Taipejas misijas Latvijā vadītājs Endijs Čins šo amatu ieņem kopš 2018. gada jūlija, taču jau iepriekš Taipejas misiju pārstāvējis no 2003. līdz 2007. gadam. Viņš Skrundā viesojās otro reizi, un tikšanās laikā atklāja, ka ikvienu, kurš vēlas apmeklēt Latviju, viņš aicina patiešām apskatīt novadus un nevis tikai Rīgu, aicina iepazīt vietējo kultūru, ēdienus, uzņēmējdarbību.

Taivāna platības ziņā ir uz pusi mazāka par Latviju, tā ir 36 000 km² liela, taču iedzīvotāju skaita ziņā – milzīga. Taivānā dzīvo 23 miljoni iedzīvotāji.

Teksts un foto: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste