Taivāna pulcējusi vairāk nekā 50 lauksaimniecības jomas pārstāvjus no visas pasaules

Taivāna pulcējusi vairāk nekā 50 lauksaimniecības jomas pārstāvjus no visas pasaules

Š.g. 2. novembrī no Taivānas atgriezās SIA “EKO druva” darbinieks Ainārs Andersons, kurš bija turp devies uz trīs nedēļu ilgām apmācībām un pieredzes apmaiņā.

Apmācības organizēja Taivānas Starptautiskais lauksaimniecības pētījumu un apmācību centrs. Dalībnieku pieteikumus vērtēja un apstiprināja centra pārstāvji.

Starptautiskajā lauksaimniecības pētījumu un apmācību centrā vienkopus bija pulcējušies vairāk nekā 50 pārstāvji no visas pasaules - Paragvajas, Jordānijas, Meksikas, Belizas, Hondurasas, Malaizijas, Gvatemalas, Fidži, Marokas, Argentīnas, Dienvidkorejas, Venecuēlas, Rumānijas, Turcijas u.c. valstīm. Kā stāsta Ainārs, apmācības bija ļoti intensīvas, Taivānas pārstāvji dalījās savā pieredzē, saimniekošanas metodēs, kā arī katram dalībniekam jau iepriekš bija jāsagatavo prezentācija par savu valsti, par lauksaimniecības attīstības tendencēm un visbeidzot par sevi un savu pieredzi Latvijā. Interesanti bijis apskatīt vietējo lauksaimniecības praksi, piemēram, rīsu audzēšanu, kā arī redzēt, kā zem klajas debess tiek audzētas garneles. Apmācību noslēgumā katram dalībniekam tika izsniegts sertifikāts.

Ainārs Andersons ar prieku teic, ka vēl joprojām visi dalībnieki sarakstās Whatsapp lietotnē, sūtot dažādas fotogrāfijas, uzturot kontaktus. Daudzi izteikuši arī vēlmi atbraukt uz Latviju, jo reti kurš zināja, kur mūsu valsts atrodas.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece pauž prieku par to, ka pateicoties Taipejas misijai Latvijā, mūsu novada pārstāvim ir bijusi iespēja apmeklēt šāda mēroga starptautiskas mācības, kā arī nest Skrundas novada vārdu visā pasaulē.

Iepriekš vairāku gadu garumā Taipejas misija sadarbībā ar biedrību “Lejaskurzeme” ir sniegusi atbalstu Skrundas novada bērniem ar īpašām vajadzībām. 

Teksts: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: no Aināra Andersona arhīva