Novada tūrisma uzņēmēji dalās pieredzē

Novada tūrisma uzņēmēji dalās pieredzē Atsaucoties Skrundas novada tūrisma uzņēmēju ierosinājumam, Skrundas novada pašvaldība 19. un 27. aprīlī rīkoja pieredzes apmaiņas izbraukumus, kuru laikā novada tūrisma uzņēmējiem bija iespēja viesoties vienam pie otra, dalīties pieredzē un klātienē iepazīties ar Skrundas novada tūrisma piedāvājumu. Ideja par šādu izbraukumu nepieciešamību radās 4. februārī, kad novada tūrisma uzņēmējus uz tikšanos aicināja Skrundas novada pašvaldības vadība un attīstības nodaļa – pēc tikšanās ne viens vien no tās dalībniekiem atzina, ka uzzinājis kaut ko jaunu par Skrundas novada tūrisma piedāvājumu un izteica vēlmi iepazīt to tuvāk. Pirmais izbraukums notika 19. aprīlī Rudbāržu pagastā, kad tūrisma uzņēmējus, pašvaldības speciālistus un Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja pārstāvi pie sevis uzņēma:
  • Gunas Rubežas keramika “Vilkos” – te iespējams ne vien apskatīt procesu, kā top keramikas darbi, bet arī pašiem iemēģināt roku, iegādāties dažādus keramikas izstrādājumus un veikt individuālus pasūtījumus (www.draugiem.lv/keramikarubeza).
  • "Piena muiža – Berghof" – viesnīca, telpas svinīgu un lietišķu pasākumu rīkošanai, Rožu krodziņš, Piena SPA un pirtis, kempings treileriem, tenisa korti, briežu dārzs, aitu aploks, un, protams, Piena muzejs ar Baltijā vienīgo runājošo gotiņu Ventu un viņas teliņu Druvi. Te  katram interesentam ir iespēja arī iemēģināt roku piena slaukšanā un atkrejošanā, kā arī sviesta kulšanā (www.pienamuiza.lv).
  • Viesu māja "Garīkas" – senajā lauku muižā tiek piedāvāta ekskursiju šitaki sēņu audzētavā un šitaki sēņu degustācija, telpas svinīgu un lietišķu pasākumu rīkošanai ar ēdināšanas un nakšņošanas iespējām, kā arī pastaigu taka, piknika vieta, telšu vietas, pirts, sporta laukums, makšķerēšana, saules un ūdens peldes (www.garikas.lv).
  • Atpūtas vieta “Kamenes” – atpūtai no ikdienas steigas, piknika vietas, telšu vietas, peldvieta, iespēja braukt ar katamarānu un makšķerēt, sporta laukumi, šūpoles, gaisa trose un prāta spēles brīvā dabā, “Kameņu auto izstāde”, ir arī iespēja uzklāt līdz 50 guļvietām, pirts ar virtuves zonu un baļļu, kā arī āra telts pasākumu rīkošanai (www.atputakamenes.lv).
27. aprīlī pieredzes apmaiņas izbraukums tika rīkots Raņķu, Skrundas un Nīkrāces pagastos, kā arī Skrundas pilsētā, apmeklējot šādas vietas:
  • Viesu nami "Lapsas" un “Ventas” – piedāvā ne vien viesu namu tradicionālo pakalpojumu klāstu, t.i., atpūtas, sporta un izklaides iespējas Ventas krastā pieaugušajiem un bērniem, naktsmājas, pirti, baļļu, viesību zāli, telšu vietas, bet arī laivu nomu un transportēšanu laivošanai ne tikai pa Ventu (www.laivubaze.lv, www.ventas.lv).
  • Bijusī padomju armijas pilsētiņa “Skrunda-1” – Skrundas novada pašvaldības nekustamais īpašums “Mežaine” kļuvis gan par vietējo un arī ārvalstu apmeklētāju iecienītu apskates objektu, gan par vietu dažādām sacensībām un orientēšanās spēlēm, kā arī militārām mācībām (www.skrunda.lv/karte/armijas_pilsetina.htm).
  • Brīvdienu māja “Vecvanagi” – koka namiņš lauku miera un klusuma, pirts rituālu un masāžu baudīšanai, kā arī viesību rīkošanai un nakšņošanai (www.vecvanagi.lv).
  • Skrundas muiža – te atpūtu var baudīt 12 viesnīcas numuriņos, restorāns apkalpo gan banketus, gan arī individuālos klientus, savukārt svinībām, banketiem un konferencēm ir pieejamas piecas pilnībā aprīkotas zāles. Muižas muzeja ekspozīcija veltīta pilij, novada vēsturei un cilvēkiem, un tajā var arī aplūkot pirms 365 miljoniem gadu dzīvojošā reptiļa Ventastega Curonica maketu (www.skrundasmuiza.lv).
  • Kempings “Varkaļi” – auto stāvlaukums un kempinga namiņi atrodas 80 metru attālumā no Ventas, kur viesi var nodoties makšķerēšanai – turpat netālu var arī aplūkot ainaviskās Gobdziņu klintis un Ātrokalnu (www.skrunda.lv/karte/varkali.htm).
  • Atpūtas vieta “Ventmalas” – tūristu vajadzībām Ventas krastā ir izveidotas telšu vietas, ugunskuru vietas un kemperu pieslēgumi, savukārt aktīvās atpūtas cienītājiem ir pieejama laivu noma (www.ventmalas.lv).
Kā atzina tūrisma uzņēmēji, šie izbraukumi bijuši ļoti noderīgi, jo nav iespējams pilnvērtīgi novērtēt citu uzņēmēju piedāvājumu, vadoties tikai pēc aprakstiem, fotogrāfijām un stāstītā. Nu novada tūrisma aktuālais piedāvājums ticis iepazīts klātienē, un par to savukārt būs iespējams pastāstīt saviem viesiem un citiem interesentiem. Noderīgas bijušas arī sarunas par sadarbības iespējām un pieredzes apmaiņa, jo arī tūrisma nozarē ne vienmēr ir nepieciešams “divriteni izgudrot no jauna”. Ar Skrundas novada apskates objektiem, nakšņošanas, izklaides un aktīvās atpūtas iespējām un ēdināšanas iestādēm var iepazīties sadaļā “Tūrisms”. E-pasta adrese ierosinājumiem, papildinājumiem un labojumiem: didzis.strazdins@skrunda.lv. Lai izdevusies vasaras sezona gan tūrisma uzņēmējiem, gan atpūtniekiem! Teksts: Didzis Strazdiņš, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists