Radi Ziemassvētku brīnumu un prieku!

Radi Ziemassvētku brīnumu un prieku!

Ziemassvētku laiks vairs nav aiz kalniem un jau drīz sāks gaisā virmot piparkūku smarža, cilvēkos iemājos brīnuma un svētku sajūta. Šāda sajūta ir nepieciešama ikvienam no mums, neatkarīgi no tā, vai mēs dzīvojam mīlošā ģimenē, vai par savām mājām saucam sociālās aprūpes centru.

Jau piekto gadu pēc kārtas tiek rīkots labdarības projekts “Ziemassvētku vecīša darbnīca”, kura ietvaros līdzcilvēkiem ir lieliska iespēja piedalīties un iepriecināt ar dāvaniņām, svētku apsveikumiem un sirsnīgām vēstulēm tos cilvēkus, kuriem tas visvairāk ir patlaban nepieciešams un kuri savu ikdienu pavada sociālās aprūpes centros visā Latvijā.

Šogad šis projekts turpina darboties sociālā uzņēmuma “Eņģeļa pasts” (www.engelapasts.lv) paspārnē un tajā apvienosies visi Latvijas sociālie aprūpes centri un to iemītnieki. Patlaban tiek veidota un drīz tiks atvērta plaša e-platforma, kurā līdzcilvēki varēs atrast tos dāvaniņu sarakstus, par kurām sapņo centros mītošie cilvēki – gan seniori, gan jaunāka gada gājuma.

Vēlēšanās ir gana pieticīgas, praktiskas un ikdienišķas lietas, kā istabas čības, silts pleds, galda spēle, tēja, kafija, grāmata, skaista krūzīte, sienas pulkstenis, skaists kalendārs, vilnas zeķes, higiēnas preces, dažādi gardumi un citas lietas.

Katram cilvēkam jau vecums pats par sevi ir bezgala grūts - vecuma nespēks, nevarība, nevajadzība …. un kur tad nu vēl doties uz pansionātu, ko kādreiz vienkārši sauca par "nabagmāju", atstāt visu savu iedzīvi un sastapties ar kaut ko jaunu, neatpazītu, nezināmu. Tas ir tāpat kā salīdzināt viņu ar vecu iesakņojošos ozolu. Grūti tādu svešā vietā pārstādīt, vai ieaugsies.

Ir tik neticami, ka uz paciņas ir viņa vārds, un tā taču ir ĪSTA, tieši domāta viņam un vēl jo vairāk, no cilvēka, kuru nepazīst. Liekas, ka diena palika jaukāka un dzīve namā neliekas nemaz tik smaga. Liekas, ka no pleciem novēlušies tie gadu desmiti. Cik maz vajag, lai būtu laimīgs – viens vārds, apziņa, ka Tu kādam esi vajadzīgs, ka kāds par tevi piedomājis.

Projekts "Eņģeļa pasts" nav tikai mehāniska paciņu sūtīšana un saņemšana! "Eņģeļa pasts" ir kas daudz vairāk - vientulības kliedēšana; ģimeņu saliedēšana, sarūpējot dāvaniņas; jaunu domubiedru kolektīvu izveidošanās, sarūpējot dāvaniņas; laba skola, kā dalīties un saņemt; ģimenes atkalredzēšanās; sarunas; prieks; vēstuļu draugi; uzmundrinājums; apziņas radīšana, ka esi vajadzīgs, svarīgs un neesi viens uz pasaules; brīnuma un pārsteiguma radīšana; veselības "poga"; atcerēšanās dzimšanas dienās; dzīves kvalitātes uzlabošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; emocionālās, garīgās un fiziskās labsajūtas radīšana cilvēkiem aprūpes centros; "aizvērto" sirsniņu atvēršana; labsajūta un gandarījums mums, kuri piedalās projektā; un vēl daudz kas cits, ko vārdiem aprakstīt nav iespējams.

Projekts atrodas e-vidē, mājas lapā www.engelapasts.lv un visi sūtījumi uz sociālās aprūpes centriem ceļos ar Latvijas pasta starpniecību.

Aicinu visus līdzcilvēkus iesaistīties šajā brīnumu un prieka pilnajā labdarības projektā un dalīties ar savu sirds siltumu, rūpēm par kādu citu, kuram tas visvairāk šobrīd ir nepieciešams.

Informācijai: SIA “Eņģeļa pasts” ir sociālais uzņēmums, kura dibinātāja ir NSUS labdarības biedrība (www.nsus.lv)

 

Līga Uzulniece, projekta "Eņģeļa pasts" idejas autore un vadītāja

Foto no NSUS biedrības arhīva