Vēl tikai nedēļu var pieteikties Mācībām pieaugušajiem

Vēl tikai nedēļu var pieteikties Mācībām pieaugušajiem

Vēl tikai nedēļu, līdz 31. augustam, turpinās pieteikšanās Mācību pieaugušajiem 8. kārtā. Šobrīd mācību iestādes visvairāk gaida pieteikumus izglītības programmās, kur iespējams apgūt profesijas darbam būvniecības un ķīmiskās rūpniecības nozarēs, kā arī iegūt digitālās pamatprasmes. Pieteikties mācībām var interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

8. pieteikšanās kārtā piedāvātajās izglītības programmās var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri. Īpaši aicināti pieteikties sociālā riska grupu nodarbinātie ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni.

Līdz šim mācībām saņemti 1092 pieteikumi. Iespējams pieteikties profesionālās tālākizglītības programmās,  kurās var iegūt betonētāja, ķīmijas laboranta, sausās būves montētāja, meliorācijas sistēmu būvtehniķa, ģeotehnikas izpētes tehniķa  un agrārā sektora komercdarbinieka un citas profesijas. Pieejamas arī profesionālās pilnveides izglītības programmas klātienē digitālo pamata prasmju iesācējiem apguvei, kuras piedāvā izglītības iestādes Rīgā, Liepājā un vairākās Latgales pilsētās – Daugavpilī, Rēzeknē, Krāslavā, Ludzā un Preiļos. 


“Lai iegūtu iespējas augt savā esošajā darbavietā vai atrastu jaunu profesionālu izaicinājumu, prasmes un zināšanas ir neatsverams ieguvums, un tas attiecas uz  visām nozarēm. Sevišķi būtiska  profesionālā pilnveidošanās ir tai nodarbināto daļai, kas iekļaujas sociālā riska grupās. Nav noslēpums, ka šī brīža sarežģītie apstākļi atstās savu iespaidu arī uz darba tirgu, tāpēc savlaicīga savas konkurētspējas kāpināšana darba tirgū daudziem būs pamatīgs drošības spilvens,” uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības departamenta direktore Elīna Purmale – Baumane.

Pieejamas vairāk nekā 40 izglītības programmas

Kopumā Mācībās pieaugušajiem 8. pieteikšanās kārtā iespējams pieteikties kādai no vairāk nekā 40 izglītības programmām. Nodarbinātie var apgūt  profesijas tādās nozarēs kā kokrūpniecība, ķīmiskā rūpniecība, būvniecība, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības, lauksaimniecība, uzņēmējdarbība, pārtikas rūpniecība un veselības un sociālā aprūpe.

Izvēlēties izglītības programmu un pieteikties mācībām var interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv. Mācību grupu komplektēšana un mācību uzsākšana plānota no šī gada septembra.