Šogad visaktīvāk talkots Pierīgā un Rēzeknes novadā

Šogad visaktīvāk talkots Pierīgā un Rēzeknes novadā

Lielā Talka jau trīspadsmito gadu kopā pulcēja Latvijas iedzīvotājus, lai kopīgiem spēkiem panāktu, ka Latvija kļūst par zaļu un sakoptu valsti. 

Ņemot vērā pašreizējos apstākļus, Lielā Talka šogad papildināja savu saukli ar jaunu vadmotīvu - “Sakop savu sētu – Tava sēta Latvija”, - aicinot visus sakopt savu tuvējo apkārtni un savu sētu, atceroties, ka Latvija ir mūsu visu kopīga sēta. Tāpat Lielā Talka aicināja ne vien sakopt, bet arī vairāk rūpēties par apkārtējo vidi, nemēslojot. Kopumā šogad bija pieteiktas 955 (pēc pēdējiem datiem) talkas vietas, kurās ir gan sakopšanas, gan labiekārtošanas talkas.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijā, pašvaldības vairāk aicināja iedzīvotājus talkot nevis lielākā kompānijā, bet gan piedalīties akcijā vienatnē, divatā vai ģimenes kompānijā. Šajā gadā lielākā talkotāju aktivitāte novērota Pierīgas reģionā un Rēzeknes novadā, kur arī pieteikts visvairāk talku. Pozitīvi, ka neraugoties uz šī brīža apstākļiem, joprojām mūsu valsts iedzīvotāji vēlas doties dabā un padarīt Latviju tīrāku. 

 

Skrundas novada pašvaldības Lielās Talkas koordinatore Viktorija Reine stāsta: “Neskatoties uz šī brīža situāciju valstī un visā pasaulē, vēlos teikt, ka talkotāju ir diezgan daudz. Priecājamies, ka ir tik liela aktivitāte no talkotāju puses, ir pieprasījums pēc atkritumu maisiem, taču tas nozīmē, ka atkritumi nebeidz beigties. Jāsaka gan, ka daļa novada iedzīvotāju talkoja jau vakar un vēl daļa turpinās to darīt arī rīt. Kopumā novadā pieteiktas vairāk kā 25 talkošanas vietas. Vairāk tiek veiktas atkritumu savākšanas talkas. Labiekārtošanas darbi norisinās vairākās vietās Ventas krastā. Tas ir pozitīvi, ka cilvēki var talkot sev ērtā laikā un sev vēlamajās vietās. Šajā pavasarī, ievērojot visus drošības pasākumus, talkojam individuāli un kopā ar ģimenēm, bet ceram, ka rudens talkā varēsim pulcēties jau lielākās kompānijās un turpināt darbu pie mūsu rododendru dārza.”

Savukārt Maltas pusē šogad akcents tiek likts uz solo talkām jeb savas sētas sakopšanu. “Šoreiz, domājot par iedzīvotāju drošību, aicinājām lielākās kompānijās nepulcēties. Tāpēc sakopšanas darbi Maltas pagastā tika veikti jau ātrāk. Šodien aktīvi tiek veiktas ģimenes talkas, lai labiekārtotu un sakoptu savas dzīvojamās teritorijas, veicinot zaļāku vidi mums apkārt,” informē Irina Orlovska no Maltas.

Arī “Latvijas skauti un gaidas” šajā gadā atsaucās uz Lielās Talkas aicinājumu sakopt savu apkārtējo vidi. “Atsaucoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, kopīgas lielas talkošanas mēs neorganizējām. Tomēr aicinājām skautus un gaidas doties solo un ģimenes talkās, lai sakoptu mūsu Latvijas dabu. Tukuma 12.  Skautu un gaidu vienība šogad aktīvi talkoja visu aprīli, iesaistot savas ģimenes, lai uzkoptu un labiekārtotu nometņošanas teritoriju. Priecājamies, ka “Lielā Talka” mudina satikties kopā dabā, lai paveiktu labus darbus,” informē “Latvijas skauti un gaidas”.

 

Foto no Latvijas skautu un gaidu fotoarhīva.

 

Papildu informācija:

Jana Kralliša

Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante

Mob.26462844

e-pasts: jana.krallisa@onecom-latvia.com