Aicina uz bezmaksas kino un diskusijām par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā

Aicina uz bezmaksas kino un diskusijām par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā

Ar mērķi vairot sabiedrības izpratni par garīga rakstura traucējumiem Labklājības ministrija starptautiskā garīgās veselības mēneša ietvaros oktobrī Kuldīgā organizē īpašu bezmaksas pasākumu ar kopīgu filmas „The Peanut Butter Falcon” („Zemesriekstu sviesta piekūns”) skatīšanos un diskusijām par cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem kino un realitātē.

Pasākumus vadīs un par kino stāstīs kino eksperts un blogeris Sergejs Timoņins. Apmeklētājiem būs arī iespēja satikt un iepazīt Arvīdu Denisu, kurš dalīsies ar savu pieredzi ceļā uz pilnvērtīgu dzīvi sabiedrībā.

“Sabiedrībā pastāv daudz maldīgi stereotipi par dažādām cilvēku grupām. Vieni no spēcīgākajiem stereotipiem ir par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Tas ir viens no  galvenajiem šo cilvēku atstumtības iemesliem. Pieredze rāda, ka iepazīstot, izprotot un pieņemot šos cilvēkus varam vienīgi iegūt,” Uldis Augulis, labklājības ministrs.

“Īpaši aicinām apmeklēt kino seansu kopā ar ģimenēm. Tā būs iespēja vērtīgi pavadīt laiku, noskatīties lielisku filmu – sirsnīgu un iedvesmojošu stāstu un uzzināt ko jaunu par, iespējams, neierastiem cilvēkiem, kuri ir mums līdzās, viņu sajūtām un iekšējo pasauli. Kino seansi un sarunas par redzēto vairos apmeklētāju spēju citādajā saskatīt skaisto un kopīgi veidot iekļaujošu sabiedrību,” norāda kino eksperts Sergejs Timoņins.

Filma „The Peanut Butter Falcon” („Zemesriekstu sviesta piekūns”) ir ASV 2019. gadā izdota filma, kurā apvienoti piedzīvojumu, komēdijas un drāmas žanri. Filma guvusi pozitīvas kritiķu un sabiedrības atsauksmes un saņēmusi vairākus apbalvojumus. Tās galvenais varonis ir Zaks, kuram ir Dauna sindroms. Viņš aizbēg no aprūpes nama, lai piepildītu savu ilgi loloto sapni un kļūtu par profesionālu cīkstoni. Lai to paveiktu, viņam jādodas uz cīkstoņu skolu. Pa ceļam viņš satiek dzīves krustcelēs nonākušo Taileru, kurš neapzināti kļūst par viņa treneri un sabiedroto. Kopīgi viņi dodas pa upi, ķer zivis, dzer viskiju, meklē Dievu un pārliecina aprūpes nama darbinieci Elinoru pievienoties viņiem ceļojumā.

Bezmaksas kino pasākums notiks:

  •  19. oktobrī Kuldīgā, Kuldīgas Kultūras centrā, pl.18.30.

https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/132023

Pasākuma kopējais ilgums – aptuveni 2,5 stundas. Apmeklētāju labsajūtai tiks piedāvātas gardas uzkodas un atspirdzinoši dzērieni. Vietu skaits ierobežots. Bezmaksas ieejas biļetes nepieciešams rezervēt internetā vai klātienē Biļešu paradīzes kasēs.

Kino vakari ar Eiropas Savienības fondu finansiālu atbalstu Latvijā tiek organizēti jau ceturto gadu.