Aizvadīta Kuldīgas novada amatierteātru skate

Aizvadīta Kuldīgas novada amatierteātru skate

25.novembrī Skrundas kultūras namā aizvadīta Kuldīgas novada amatierteātru skate. Tajā uz skatuves kāpa trīs amatierteātru kolektīvi. Kuldīgas un Raņķu pagasta kolektīvi ieguva 1. pakāpi, bet Skrundas amatierteātris SAAN 3. pakāpi.

Dalība skatē ir iespēja gūt profesionāļu novērtējumu darbam un redzēt citu kolektīvu sniegumu. Skati vērtēja aktieris un režisors Jurģis Spulenieks, Liepājas Neatkarīgā teātra režisore un LNKC amatierteātru konsultatīvās padomes locekle Daina Kandevica. Žūrijas locekļi izteicās atzinīgi par aktieru un režisoru ieguldīto darbu. Jurģis Spulenieks: “Uzskatu, ka mūsu mērķis ir dot padomus, lai ir iespēja izaugsmei.” Daina Kandevica: “Tā kā šie cilvēki nav profesionāli aktieri, tad tas vien ir nenovērtējams darbs, kas ieguldīts katra materiālā izveidē. Tas ir kolosāli.”

Raņķu pagasta amatierteātra režisore Raimonda Vilmane: “Mūsu izvēlētais Rūtas Žeinas darbs “Puķainais peldkostīms” skatē piedzīvoja pirmizrādi. Kopumā gāja ļoti labi. Ir labi dzirdēt žūrijas viedokli, tas ir svarīgi, lai turpmāk zinātu pie kā jāstrādā. Aktieru trūkuma dēļ, bieži ir grūti atrast īsto darbu, ko spēlēt. Šajā reizē žūrija uzteica laba darba izvēli. Par to ir liels prieks.” Raņķeniece Sarmīte Bērzupa atzīst, ka teātris ir iespēja iziet no mājas, un tas ikdienas dzīvē dod lielu enerģiju.

“Pirmizrāde nospēlēta, protams bija kļūdas. Arī mūsu darbs - Andra Niedzviedža luga “Būšu tavs salmiņš” skates laikā piedzīvoja pirmizrādi. Noteikti  aicināsim skatītājus nākošajā gadā uz izrādi vēlreiz. Paldies žūrijai par vērtīgiem ieteikumiem, kuri jau bija zināmi, bet aizmirsti. Lugas autors Andris Niedzviedzis, par savas lugas pirmredzējumu un aktieru spēli izteicās ļoti atzinīgi,” tā Skrundas amatierteātra SAAN režisore Inga Ezeriete.

Skates laikā piešķirti divi “Zelta mats” apbalvojumi - Raimondai Vilmanei kā labākajai aktrisei pirmā plāna lomā izrādē “Puķainais peldkostīms”, un Mārim Baueram kā labākajam aktierim pirmā plāna lomā izrādē “Septiņas vecmeitas.”

Žūrija no Kuldīgas novada amatierteātru skates tālāk izvirzīs izrādi, kas piedalīsies “Gada izrāde 2023” reģionu skatē. Pēc tam ir iespējā pretendēt uz dalību skates finālā.

Mākslinieka slimības dēļ, amatierteātru skate Snēpelē tika atcelta. Drīzumā arī šīs izrādes tiks novērtētas.