Domes ārkārtas sēdē lemj par atbalstu bēgļiem no Ukrainas

Domes ārkārtas sēdē lemj par atbalstu bēgļiem no Ukrainas

8. martā sasauktajā Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē sprieda par atbalstu bēgļiem, kas no Ukrainas karadarbības zonām ierodas Kuldīgas novadā.

Kuldīgas novada Sociālā dienesta direktore Sarmīte Segliņa pastāstīja, ka Kuldīgas novadā jau ieradušies 10 bēgļi – četri pieaugušie un seši dažāda vecuma bērni. Viņiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība un atbalsts. Daļa uz laiku izmitināta sporta skolas dienesta viesnīcā, bet citi mitinās pie paziņām. Deputāts un Kuldīgas novada Sporta skolas direktors Agris Kimbors pastāstīja, ka basketbola treneris Ainars Bagatskis, kas ir Ukrainas basketbola izlases galvenais treneris, organizē ukraiņu jauno basketbolistu un viņu ģimeņu uzņemšanu Latvijā. Sagaidāms, ka arī Kuldīgā varētu nodrošināt pajumti ukraiņu jaunajiem basketbolistiem.

Bēgļiem nokārtot nepieciešamās lietas un iejusties šobrīd palīdz sociālā dienesta piesaistītā mentore Nadija Strazdiņa. Taču domājams, ka arī nākotnē būs nepieciešama brīvprātīgo palīdzība un atbalsts, tāpēc tie iedzīvotāji, kuri vēlas brīvprātīgi būt par patvēruma meklētāju mentoriem jeb draugiem un palīgiem, palīdzot iejusties pilsētā, parādīt, kur kas atrodas, un atbalstīt citādi, aicināti pieteikties sociālajā dienestā pie Inetas Eņģeles, zvanot pa tālruni 27020733 vai rakstot e-pastā ineta.engele@kuldiga.lv .

Bēgļiem atbilstoši likumos noteiktajam nodrošina nepieciešamos sociālos pabalstus un pakalpojumus, atbalstu darba meklēšanā, veselības aprūpes pakalpojumus un citu nepieciešamo palīdzību un atbalstu. Domes sēdē nolēma novada administratīvajā teritorijā dzīvojošos Ukrainas civiliedzīvotājus atbalstīt, arī izsniedzot viņiem Kuldīgas peldbaseina abonementus.

Svarīgi ir atcerēties, ka visiem bēgļiem neatkarīgi no tā, vai viņiem nepieciešama vieta, kur apmesties, vai arī viņi ierodas pie draugiem, radiniekiem vai paziņām, noteikti jāreģistrējas Kuldīgas novada Pašvaldības policijā, zvanot pa tālruni 28881288.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja I. Bērziņa ir izdevusi rīkojumu “Par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu Kuldīgas novada teritorijā”, ar kuru ir izveidota koordinācijas grupa  atbalsta nodrošināšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ šī bruņotā konflikta norises laikā, Kuldīgas novada pašvaldībā.