Jaunieši dodas izaicinājumā un mācās samazināt atkritumus

Jaunieši dodas izaicinājumā un mācās samazināt atkritumus

Samazināt atkritumus, izaicināt sevi, pilnveidot savas kompetences, mācīties vienam no otra. Ar šādu noskaņu kājās, prātā un pedāļos vairāk nekā 230 km velobraucienam no Olaines līdz Liepājai gatavojas jaunieši no Lielbritānijas, Norvēģijas un Latvijas. 

Jauniešu apmaiņas projekts “Youth For #LessWaste” ar programmas “Erasmus+ Jaunatne darbībā” atbalstu norisināsies no 27. septembra līdz 5. oktobrim, ceļojot no Olaines līdz Liepājai.

Projekts tiek īstenots ar mērķi jauniešiem pilnveidot kompetences, prasmes un zināšanas - prezentēšanas prasmi, plānošanu, sadarbību, projektu vadību, orientēšanos, fizisko sagatavotību un citas. Jaunieši arī aktīvi pievēršas saasinātajai piesārņojuma un klimata pārmaiņu problēmai, izmantojot neformālās izglītības principus. Jaunieši aicina uz diskusiju un mēģina risināt saasināto jautājumu arī ar citām sabiedrības grupām - izvēloties naktsmājas, videi draudzīgākus ēdināšanas risinājumus, mazinot projekta aktivitātēs patērētos papīra un citus resursus.

Jauniešu grupa viesosies Olainē, Jelgavā, Dobelē, Aizupes pamatskolā, Jaunpilī, Saldū, Skrundā, Aizputē, Liepājā un Rīgā. Aizputē 2. oktobra vakarā jaunieši aicinās citus uz filmu un sarunu vakaru, savukārt Liepājā 4. oktobra vakarā - uz plašāku pasākumu ar “Dzīvo bibliotēku”, filmu stūrīti, informāciju par Erasmus+: Jaunatne darbībā iespējām un citām aktivitātēm.

Seko līdzi projekta aktivitātēm Youth For #LessWaste Facebook un Instagram un sazinies ar mums!

Projektu īsteno Olaines novada jauniešu biedrība “Māk-onis” kopā ar organizāciju “Rethink Youth!” (Lielbritānija) un Ovre Eiker pašvaldību (Norvēģija). Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Brigita Medne

biedriba.makonis@gmail.com